Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk pokonał Walerego Brudowa

PAP/ Andrzej Grygiel
Krzysztof Włodarczyk, były mistrz œwiata kategorii junior ciężkiej organizacji WBC i IBF, pokonał w Sosnowcu przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Rosjanina Walerego Brudowa. Był to pierwszy pojedynek polskiego boksera po prawie półtorarocznej przerwie.

Jubileuszowe, 50. zwycięstwo "Diablo" było jednym z najszybszych. Po pierwszej badawczej rundzie, w drugiej Włodarczyk wyprowadził lewy prosty, po którym rywal, były tymczasowy mistrz œwiata federacji WBA, padł na deski. Wprawdzie się podniósł, ale chwiał się na nogach i sędzia odesłał go do narożnika, kończšc walkę.

"Dziękuję wszystkim. Z wypadku wyszedłem ze szwanku. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się ponownie" - zwrócił się do kibiców pięœciarz, nawišzujšc do swojego wypadku drogowego w œrodę pod Warszawš.

Walka w Sosnowcu była dla niego testem przed starciem w Las Vegas, prawdopodobnie w maju, z Kazachem Beibutem Szumenowem o pas tymczasowego (interim) mistrza œwiata WBA.

Ostatniš walkę 34-letni Włodarczyk stoczył we wrzeœniu 2014 - uległ na punkty innemu rosyjskiemu pięœciarzowi Grigorijowi Drozdowi i stracił pas WBC.

Na zawodowych ringach Polak wygrał 50 pojedynków, trzy przegrał, a jeden zremisował. Rekord Brudowa to 42-8.

Po równie długiej przerwie powrócił na ring Paweł Kołodziej, który we wrzeœniu 2014 roku przegrał walkę z Rosjaninem Denisem Lebiediewem o tytuł WBA w junior ciężkiej. W drugiej rundzie pokonał przez techniczny nokaut pochodzšcego z Kazachstanu czterokrotnego mistrza Polski Włodzimierza Letra.

W innych walkach boksujšcy w wadze superlekkiej Konrad Dšbrowski pokonał niejednogłoœnie na punkty Białorusina Andrieja Staliarczuka (dwóch sędziów przyznało mu zwycięstwo, a jeden wskazał na remis), w junior œredniej Krzysztof Kopytek wygrał jednogłoœnš decyzjš sędziów z byłym zawodowym mistrzem Francji Stanislasem Salmonem, w półciężkiej Paweł Stępień znokautował w pierwszej rundzie Przemysława Biniendę, a w kategorii junior półœredniej Kamil Młodziński stosunkiem głosów arbitrów 2-1 pokonał Chorwata Ivana Njegaca.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL