Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sport

Ekstraklasa piłkarska: Górnik Łęczna - Korona 3:2

PAP/Wojciech Pacewicz
Od samego poczštku spotkanie obfitowało w sytuacje podbramkowe i było niezwykle interesujšce dla kibiców.

Już w drugiej minucie po idealnym zagraniu Grzegorza Bonina dobrej okazji nie wykorzystał Jabub Œwierczok, który z ostrego kšta posłał piłkę tuż obok słupka. Dwie minuty póŸniej Zbigniew Małkowski obronił strzał Œwierczoka, ale to goœcie niebawem uzyskali prowadzenie.

W ósmej minucie Bartłomiej Pawłowski łatwo zwiódł obrońców Górnika i z pełnego obrotu umieœcił piłkę w siatce. Zdenerwowani takim obrotem sprawy górnicy ruszyli do ataku i chwilę po utracie gola szansę na wyrównanie zaprzepaœcił Grzegorz Piesio, strzelajšc tuż nad poprzeczkš bramki Korony.

W 11. minucie po strzale Œwierczoka piłka odbiła się od poprzeczki, a próbujšcy dobijać głowš Bonin zrobił to za mało precyzyjnie. W 17. niezbyt groŸnie zapowiadajšcy się kontratak goœci przyniósł im podwyższenie wyniku, bo po błędzie wybiegajšcego z bramki Dziugasa Bartkusa Airam Cabrera bez trudu trafił do opuszczonej bramki. To pišty gol Hiszpana w trzecim występie na wiosnę.

Na kontaktowš bramkę gospodarze nie musieli długo czekać, bo chwilę póŸniej sfaulowany w polu karnym został Œwierczok, który sam wymierzył sprawiedliwoœć pewnie pokonujšc z 11 m Małkowskiego. Gospodarze, majšcy zdecydowanš przewagę w polu, kilkakrotnie jeszcze zagrozili bramkarzowi Korony, ale wyrównanie, ponownie z rzutu karnego, uzyskał Œwierczok, który wychodzšc na tzw. czystš pozycję strzeleckš w stylu zapaœniczym powalony został przez Dmitrija Wierchowcowa.

Jeszcze przed przerwš rozgrywajšcy znakomity mecz Œwierczok mógł zapewnić gospodarzom prowadzenie, ale w 43. minucie po œwietnym minięciu Radka Dejmka niezbyt precyzyjnie podał do swoich partnerów umożliwiajšc skutecznš interwencję bramkarzowi Korony.

Po zmianie stron gra wyraŸnie zmieniła oblicze. Nie było już tylu sytuacji podbramkowych, obydwie drużyny skupiły się przede wszystkim na obronie.

Bardziej aktywnym w poczynaniach ofensywnych był Górnik, co przyniosło efekt na miarę zwycięstwa, kiedy w 68. minucie, po doœrodkowaniu Piesia, bohater spotkania Œwierczok efektownš główkš zdobył swojš trzecia bramkę dajšcš, jak się okazało, zwycięstwo.

Górnik Łęczna - Korona Kielce 3:2 (2:2).

Bramki: 0:1 Bartłomiej Pawłowski (8), 0:2 Airam Cabrera (17), 1:2 Jakub Œwierczok (20-karny), 2:2 Jakub Œwierczok (40-karny), 3:2 Jakub Œwierczok (68-głowš).


Żółta kartka - Górnik Łęczna: Łukasz Mierzejewski. Korona Kielce: Kamil Sylwestrzak, Dmitrij Wierchowcow, Radek Dejmek, Charles Trafford.


Górnik Łęczna: Dziugas Bartkus - Łukasz Mierzejewski, Radosław Pruchnik, Tomislav Bozic, Damian Jakubik - Grzegorz Bonin (88. Marcos Garcia Barreno), Łukasz Bogusławski, Krzysztof Danielewicz (74. Łukasz Tymiński), Przemysław Pitry, Grzegorz Piesio - Jakub Œwierczok (89. Bartosz Œpišczka).


Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Bartosz Rymaniak (46. Charles Trafford), Dmitrij Wierchowcow, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Łukasz Sierpina, Aleksandrs Fertovs, Vlastimir Jovanovic, Nabil Aankour (83. Łukasz Sekulski), Bartłomiej Pawłowski (83. Tomasz Zajšc) - Airam Cabrera.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL