Ekstraklasa piłkarska: Wisła - Podbeskidzie 1:2

aktualizacja: 27.02.2016, 23:14

Piłkarze Wisły przegrali na własnym stadionie z Podbeskidziem 1:2, co oznacza, że nie odnieśli zwycięstwa na obiekcie przy ul. Reymonta od 28 sierpnia 2015 r. Wówczas pokonali Śląsk Wrocław 4:2. Ostatni raz zdobyli trzy punkty w lidze 6 listopada.

Pojedynek z "Góralami" rozpoczęli w eksperymentalnym zestawieniu. Na ławce rezerwowych trener Tadeusz Pawłowski posadził Pawła Brożka. Ze względu na kartki musieli pauzować obrońcy Arkadiusz Głowacki i Richard Guzmics. Zastąpili ich Alan Uryga oraz Maciej Sadlok. Z kolei ze względu na kontuzję nie było skrzydłowego Wilde-Donalda Guerriera. Po pierwszej połowie wydało się, że jest to udany eksperyment, ale trzy punkty pojechały do Bielska-Białej.

Po raz pierwszy w barwach Wisły wystąpił Rafał Wolski. Zaprezentował się nieźle, asystował przy pierwszej bramce. Po wybiciu piłki przez Michała Miśkiewicza Zdenek Ondrasek zgrał do byłego gracza Legii Warszawa. Po udanej walce o piłce z Antonem Slobodą, Wolski oddał ją Czechowi, który mając przed sobą tylko Emilijusa Zubasa bez trudu go pokonał.

Minutę po tej akcji krakowianie byli bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia, ale szkolnego błędu Jozefa Piacka nie wykorzystał Ondrasek.

Podbeskidzie, które w pierwszej połowie miało trzy dobre okazje do zdobycia gole, wyrównało w 64. min. Po tym jak Rafał Pietrzak zagrał piłkę ręką w polu karnym Wisły, sędzia podyktował "jedenastkę". Zamienił ją na gola Mateusz Możdżeń.

Pięć minut później rezerwowy Samuel Stefanik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Miśkiewiczem. Jednak w 80. minucie ten zawodnik zdobył gola. Inny rezerwowy Podbeskidzia Paweł Tarnowski świetnie wyłożył piłkę koledze z drużyny i bielszczanie wyszli na prowadzenie. Nie oddali go już do końca.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Zdenek Ondrasek (38), 1:1 Mateusz Możdżeń (64-karny), 1:2 Samuel Stefanik (80).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Tomasz Cywka, Maciej Sadlok. Podbeskidzie Bielsko-Biała: Marek Sokołowski, Jakub Kowalski, Oleg Wierietiło.

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Boban Jovic, Alan Uryga, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Patryk Małecki (69. Rafał Boguski), Denis Popovic (81. Paweł Brożek), Tomasz Cywka, Rafał Wolski, Witalij Bałaszow (81. Krzysztof Drzazga) - Zdenek Ondrasek.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Emilijus Zubas - Marek Sokołowski, Jozef Piacek, Paweł Baranowski, Oleg Wierietiło - Jakub Kowalski (77. Paweł Tarnowski), Mateusz Możdżeń, Anton Sloboda (57. Samuel Stefanik), Mateusz Szczepaniak, Damian Chmiel - Robert Demjan (69. Kohei Kato).