Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Spór o aborcję

Komisja sejmowa nie zajmie się projektem ws. aborcji

Przewodniczšcš Komisji Polityki Społecznej i Rodziny jest Bożena Borys-Szopa z PiS
Fotorzepa/ Piotr Wittman
Komisja Polityki Społecznej i Rodziny nie zajmie się na œrodowym i czwartkowym posiedzeniu społecznym projektem zaostrzajšcym przepisy dot. aborcji. Posiedzenia komisji zostały odwołane.

Według informacji podanej przez Kaję Godek, pełnomocniczkę komitetu "Zatrzymaj aborcję", która jest autorem projektu, posiedzenie komisji zostało odwołane na proœbę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Według sejmowej strony, komisja miała w œrodę zajšć się zmianš ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, a w czwartek rzšdowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o zwišzkach zawodowych. Jednak w poniedziałek do komisji przekazany został projekt "Zatrzymaj aborcję", pozytywnie zaopiniowany przez komisję sprawiedliwoœci i praw człowieka.

Kolejne posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ma się odbyć w dniach 11-13 kwietnia. Nie wiadomo, czy posłowie będš zajmować się na nim projektem dot. przepisów o aborcji.

"Gratuluję znalezienia kolejnego wybiegu, aby nie podejmować prac nad projektem "Zatrzymaj aborcję" i aby dzieci z Downem dalej były zabijane - skomentowała Kaja Godek.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL