Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Spór o aborcję

Troje posłów zawiesza członkostwo w klubie Nowoczesnej

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Joanna Schmidt, Joanna Scheuring-Wielgus i Krzysztof Mieszkowski ogłosili na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że zawieszajš swoje członkostwo w klubie Nowoczesna.

- To będzie czas na dyskusję, czy Nowoczesna jest jeszcze potrzebna, po co powstała i co jest dla nas najważniejsze. To jest dla mnie trudna decyzja - powiedziała Scheuring-Wielgus.

Razem z niš decyzje o zawieszeniu podjęli też Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski. "Przebieg wczorajszego głosowania nad obywatelskim projektem ustawy Inicjatywy "Ratujmy Kobiety 2017" był dla nas wstrzšsem. Postawa Klubu poselskiego .Nowoczesna oznaczała całkowite zerwanie z wartoœciami, które do niedawna wydawały się nienaruszalne" - czytamy w oœwiadczeniu.

- Symbolicznie się zawiesili. Rozumiem ich, sama jestem wœciekła - powiedziała o decyzji swoich kolegów i koleżanek przewodniczšca partii Katarzyna Lubnauer.

Wczeœniej pojawiły się nieoficjalne informacje, że odejœcie z klubu rozważajš również Monika Rosa, Adam Szłapka (sekretarz generalny Nowoczesnej) i Paulina Hennig-Kloska.

Przeczytaj ť Szeœcioro posłów Nowoczesnej grozi odejœciem

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL