Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Bydgoszcz: 23-letni ojciec z zarzutem pobicia 4-miesięcznej córki

Fotorzepa, Łukasz Solski
Zarzuty uszkodzenia ciała i bezpoœredniego narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia usłyszał 23-letni ojciec czteromiesięcznej Oliwki z Bydgoszczy.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Policja chce, by trafił do aresztu na trzy miesišce.

23-latek został zatrzymany w niedzielę, po ustaleniach biegłych dotyczšcych przyczyn obrażeń u czteromiesięcznej dziewczynki. Rodzice przywieŸli jš do Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy w pištek.

Tłumaczyli, że córka przestała jeœć i pić. Niemowlę miało poważne obrażenia głowy. Rodzice zapewniali lekarzy, że powstały po uderzeniu dziecka tzw. kubkiem-niekapkiem przez jego dwuletniš siostrę.

Okazało się, że nie jest to prawda, bo biegły wykluczył takš możliwoœć. Poza tym na niekorzyœć ojca przemawiał fakt, że Oliwka trafiła do szpitala dobę po powstaniu obrażeń. Matki w tym czasie nie było w domu.

- Ojciec dziecka został zatrzymany, kiedy otrzymaliœmy opinię biegłego wykluczajšcš, że obrażenia u dziewczynki mogły powstać w okolicznoœciach wskazywanych przez rodziców – tłumaczy Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskich policjantów.

Jeszcze w niedzielę wieczorem 23-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała dziecka oraz narażenia go na niebezpieczeństwo. Nieoficjalnie wiadomo, że twierdził, iż dziecko wypadło mu z ršk.

Matka dziecka zapewniała reportera TVN24, że jej mšż nie bił dzieci. - On nigdy nie zrobił krzywdy swojemu dziecku. Czasem jakiegoœ klapsa, ale to wszystko - dodała.

Dziœ 23-latka dowiedziono go do prokuratury, gdzie składa wyjaœnienia. Nie przyznaje się do winy. Policja chce, by 23-latek trafił do aresztu.

W przeszłoœci mężczyzna był znany policji z powodu kradzieży czy uszkodzenia mienia. Nie było zgłoszeń o przemocy domowej.

Decyzję o areszcie wobec ojca Oliwki będzie podejmował sšd. Stan dziecka, jak mówiš lekarze jest bardzo ciężki. Walczy ono o życie. Ma podbite oko, obrzęk mózgu, posiniaczonš całš twarz i pęknięte obydwie koœci ciemieniowe.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL