Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Moskwa: "Burżuje próbujš zatuszować prawdę o Stalinie"

AFP
Kandydat na prezydenta Rosji przemawiał na Placu Czerwonym z okazji rocznicy œmierci sowieckiego dyktatora.

W poniedziałek przy grobie Stalina na Placu Czerwonym od rana zbierali się rosyjscy komuniœci. Wszystko z okazji 65. rocznicy œmierci dyktatora. Jako pierwszy, w otoczeniu swoich zwolenników, pod œcianami Kremla pojawił się kandydat na prezydenta Maksim Surajkin z partii Komuniœci Rosji. Stwierdził, że "burżuje na całym œwiecie próbujš zatuszować prawdę o Stalinie".

- Kiedyœ Stalin powiedział, że na jego grób przyniosš dużo œmiecia, ale wiatr historii go zwieje. Dzisiaj widzimy, że zwykli mšdrzy ludzie, zwykli robotnicy, coraz lepiej zaczynajš rozumieć, że był to wielki przywódca państwa radzieckiego. Niezależnie od tego ile brudu wyleje na niego burżuazyjna prasa w różnych krajach, Stalin będzie żył w naszych sercach - przemawiał Surajkin.

Tuż po nim kwiaty na grobie dyktatora złożyć miał lider Komunistycznej Partii Rosji Giennadij Ziuganow, który nie startuje w tegorocznych wyborach prezydenckich. Jego partię w wyborach reprezentuje dyrektor podmoskiewskiego sowchozu im. Lenina Paweł Grudinin.

Z ubiegłorocznego sondażu niezależnego oœrodka Centrum Lewady wynika, że 46 proc. Rosjan podziwia i szanuje Stalina, a nawet z nim sympatyzuje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL