Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Sondaż: W USA rośnie zaufanie do Trumpa

AFP
31 proc. Amerykanów deklaruje dziœ, że ufa Donaldowi Trumpowi - wynika z najnowszego sondażu Politico i Morning Consult. Od marca odsetek Amerykanów ufajšcych prezydentowi wzrosła o 7 punktów procentowych.

Jednoczeœnie odsetek Amerykanów, którzy w ogóle nie ufajš Trumpowi zmniejszył się do 30 proc. (miesišc temu było to 34 proc.).

Z sondażu wynika, że równo połowa Amerykanów ma zaufanie do Trumpa ws. jego polityki wobec Korei Północnej. Badanie przeprowadzono w dniach 10-14 maja, już po ogłoszeniu przez Trumpa, że 12 czerwca dojdzie do jego spotkania z Kim Dzong Unem w Singapurze.

46 proc. Amerykanów wierzy, że Trump w czasie negocjacji z Kimem doprowadzi do zaniechania przez Koreę Północnš prac nad broniš atomowš. Nie wierzy w to 42 proc. ankietowanych.

32 proc. uważa, że Trump powinien usišœć do rozmów z Kimem tylko jeżeli Korea Północna przed spotkaniem zdecyduje się na wstępne ustępstwa ws. programu atomowego. 47 proc. opowiada się za rozpoczęciem rozmów bez warunków wstępnych. 22 proc. Amerykanów nie ma opinii w tej kwestii.

W kwestii porozumienia nuklearnego z Iranem, z którego USA wycofały się jednostronnie - 37 proc. uważa, że Trump podjšł dobrš decyzję, a 40 proc. jest przeciwnego zdania.

Jeœli chodzi o ogólne zadowolenie z prezydentury Trumpa to 42 proc. Amerykanów jest zadowolonych z działań prezydenta, podczas gdy 52 proc. deklaruje niezadowolenie z nich.

Sondaż przeprowadzono na grupie 1993 zarejestrowanych wyborców. Margines błędu statystycznego wynosi 2 punkty procentowe.

ródło: Politico.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL