Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Kostrzyn spytał mieszkańców, czy chcš Woodstocku. Chcš

Fotorzepa/ Dariusz Gorajski
77,7 proc. mieszkańców Kostrzyna nad Odrš popiera dalszš organizację Przystanku Woodstock w tym mieœcie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez tamtejszy Urzšd Miasta.

Wyniki badania przedstawił w czwartek na konferencji Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna. Według przeprowadzonej telefonicznie ankiety na próbie 600 dorosłych mieszkańców miasta, za dalszš organizację Przystanku Woodstock w przygranicznym mieœcie opowiada się 77,7 proc. badanych.  Przeciwnego zdania było 12,1 proc. mieszkańców, a 10 proc. nie miało zdania.

Jeszcze więcej, bo 81,5 proc. mieszkańców uważa, że festiwal jest dobrš promocjš dla miasta na arenie ogólnopolskiej. Odwrotnš opinię miało 8,5 proc. respondentów.

Wœród przedsiębiorców pozytywnš opinię o Przystanku ma aż 96 proc. badanych.

Jak podkreœlał burmistrz, to mieszkańcy sš prawdziwš władzš w mieœcie, dlatego badanie było bardzo ważne dla urzędników. Dodał, że kostrzynianie z chęciš przyjęliby również innš imprezę masowš o charakterze ogólnopolskim.

- Przystanek Woodstock będzie odbywał się w Kostrzynie nad Odrš tak długo, jak organizator będzie chciał organizować festiwal właœnie u nas. Ponadto zależeć to też będzie od tego, jak długo będziemy spełniali oczekiwania organizatora, a także jak długo mieszkańcy Kostrzyna będš tego chcieli – podkreœlał burmistrz Kunt.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrš w 2004 roku. W międzyczasie impreza mocno się rozrosła - poczštkowo teren imprezy obejmował 70 hektarów, teraz zajmuje powierzchnię prawie 300 hektarów.

Telefoniczna ankieta ws. Woodstocku została przeprowadzona przez Grupę BST z Katowic w styczniu 2018 r. na próbie 600 dorosłych mieszkańców Kostrzyna nad Odrš.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL