Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Czarna środa. Kobiety wyjdš na ulice

Ogólnopolski Strajk Kobiet
W najbliższš œrodę w całej Polsce odbędš się protesty kobiet.

Organizatorki informujš, że protest zwišzany jest z odrzuceniem projektu "Ratujmy Kobiety" i akceptacjš "Zatrzymaj Aborcję".

"- POKAZUJEMY, że widzimy, o co toczy się gra - o CAŁKOWITY ZAKAZ aborcji w Polsce 

- po głosowaniach w sprawie #RatujmyKobiety czujemy się zdane tylko na siebie i ODPOWIADAMY na to tak, jak odpowiadamy na komunikaty policji spychajšcej nas z ulic - UWAGA, UWAGA, TU OBYWATELKI! 

- ZAPOWIADAMY PiS-owi, że owszem, nie wiemy, kiedy będš procedować zakaz aborcji embriopatologicznej w Sejmie i wniosek posła Wróblewskiego w atrapie Trybunału Konstytucyjnego, ale będziemy na to GOTOWE i GOTOWI" - czytamy w zapowiedzi protestu.

W Warszawie protest ruszy spod biura Platformy Obywatelskiej. Uczestnicy pojawiš się póŸniej pod biurami Nowoczesnej oraz Praw i Sprawiedliwoœci.

"Nie mówimy dziœ do Strajku. Nie mówimy dziœ do kobiet. Mówimy dziœ do Ciebie, Polsko, bo chcemy, żebyœ wiedziała" - piszš organizatorki.

"Obudziłyœmy się dziœ w Polsce, w której za nieodrzucaniem projektu gwarantujšcego nam normalne prawa reprodukcyjne byli Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Krystyna Pawłowicz. A jego odrzucenie zawdzięczamy nie tylko 166 głosom posłów PiS, ale m. in. i tchórzliwej ucieczce z sali plenarnej 39 posłów opozycji" - czytamy dalej.

"Posłom i posłankom opozycji radzimy, żeby wykorzystali ten czas jako okazję do intensywnego milczenia w mediach, także społecznoœciowych oraz zastanowienia się nad tym, czy sš gotowi zmierzyć się z hańbš ich macierzystych ugrupowań oraz kontrowersyjnym poglšdem, że kobiety sš ludŸmi, wnoszšc ponownie, jako poselski, odrzucony projekt #RatujmyKobiety" - kończš organizatorki.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL