Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Stocznia z Polic: Nie zatrudniamy obywateli Korei Płn.

nytimes.com
Stocznia w Policach, która zdaniem "The New York Times" zatrudnia Koreańczyków z Północy, zaprzeczyła doniesieniom amerykańskiej gazety - informuje Radio Szczecin.

Dziennik "The New York Times" w swoim niedzielnym artykule informował o pracujšcych w Polsce północnokoreańskich robotnikach. Amerykańska gazeta stwierdziła, że "nikt nie wie dokładnie, ilu mieszkańców Korei Północnej jest w Polsce i co robiš". Dziennik znalazł pracowników z Korei m.in. w stoczni w Policach i w fabryce produkujšcej kontenery w Człuchowie.

"NYT" nie wymienił nazwy firmy z Polic, jednak jak podkreœla Radio Szczecin Partner Stocznia sp. z o.o. jest jedynš stoczniš w tym mieœcie i to do niej swoje pytania skierowali dziennikarze - o zarobki, warunki pracy oraz liczbę zatrudnionych Azjatów.

Bogdan Basarab, radca prawny reprezentujšcy Partner Stocznię, odpowiedział, że firma nie zatrudnia obywateli Korei Północnej, więc stocznia nie jest adresatem wszystkich zadanych jej pytań.

Dziennikarze "NYT" pisali, że rozmawiali z Koreańczykami zatrudnionymi w Policach. Mieli potwierdzić, że przyjechali z państwa rzšdzonego przez Kim Dzong Una, ale nie chcieli rozmawiać o szczegółach.

Radio Szczecin dodaje, że Bogdan Basarab odnosi się także do zarzutu amerykańskiej gazety, która zastanawiała się, czemu sojusznik USA i członek NATO umożliwia pracę robotnikom z północnokoreańskiego reżimu, skoro Rada Bezpieczeństwa ONZ domaga się ich wydalenia w przecišgu dwóch lat. Radca prawny zauważył, że proces ten "najwyraŸniej ma miejsce", ponieważ liczba pozwoleń na pracę dla obywateli Korei Północnej spada.

ródło: rp.pl/ Radio Szczecin

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL