Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Elżbieta Pawłowicz: Podziwiam mojš siostrę

Elżbieta Pawłowicz i Mateusz Kijowski
YouTube
Musze przyznać, że podziwiam mojš siostrę. Ona w jakimœ sensie wykazuje się ogromnš odwagš. Hejt na niš jest ogromny - mówiła w RMF FM siostra Krystyna Pawłowicz, Elżbieta.

Elżbieta Pawłowicz była goœciem Roberta Mazurka w "Porannej rozmowie" RMF FM.

Pawłowicz pytana była m.in. o słynnš już zbiórkę pieniędzy dla byłęgo lidera KOD Mateusza Kijowskiego, której była inicjatorkš.

Zebrane pienišdze miały wspomóc Kijowskiego, który w zwišzku z niemożnoœciš znalezienia pracy mówił o ewentualnym wyjeŸdzie z Polski.

Jak mówiła Elżbieta Pawłowicz, decyzja o zainicjowaniu zbiórki wynikła głownie z jej chrzeœcijańskiej potrzeby niesienia pomocy człowiekowi, który jest w potrzebie, a po drugie - z faktu, że to właœnie Kijowski przed dwoma laty poruszył społeczeństwo w celu obrony demokracji w Polsce.

Ważny był też dla Pawłowicz hejt, który wylał się na Kijowskiego po ujawnieniu wystawianych przez niego dla KOD faktur.

Prowadzšcy rozmawiał z Elżbietš Pawłowicz o jej stosunkach z siostrš. Przyznała, że w wielu sprawach się z posłankš PiS nie zgadza, ale odmówiła krytykowania jej. Stwierdziła jedynie, że obie siostry zostały wychowane na osoby "bojowe", ale o "odwróconych wektorach".

Poproszona, by jednak powiedziała o posłance Pawłowicz coœ miłego, jej siostra stwierdziła, że jš podziwia.

- Ona w jakimœ sensie wykazuje się ogromnš odwagš. Hejt na niš jest ogromny. Ja już jej współczuję z tego powodu. Natomiast ona sobie z tym radzi. Co według mnie œwiadczy, ze ona ma bardzo mocnš osobowoœć. I to też jest nasza wspólna cecha - mówiła Elżbieta Pawłowicz.

ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL