Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Austria: Skasowali fanpage niemowlaka, bo matka miała chustę

adobestock
Katolicka organizacja charytatywna zaprotestowała przeciwko decyzji Facebooka o usunięciu strony pierwszego dziecka urodzonego w Wiedniu w 2018 roku.

Narodziny Asela, okrzykniętego przez prasę jako "pierwsze wiedeńskie dziecko" roku wywołało falę rasistowskich komentarzy w internecie, po tym, gdy na zdjęciu zamieszczono matkę dziecka w islamskiej chuœcie.

W odpowiedzi organizacja Caritas, która współpracuje z migrantami i uchodŸcami, rozpoczęła kampanię wsparcia dla niemowlęcia i jej rodziców - Naime i Alpera Tamgi.

- To zupełnie nowy wymiar internetowej nienawiœci, skierowanej przeciwko niewinnemu noworodkowi - powiedział Klaus Schwertner, szef Caritasu w Wiedniu. - To przekroczenie czerwonej linii - dodał.

Schwertner ocenił, że strona niemowlaka na Facebooku została prawdopodobnie wskutek zorganizowanej masowej kampanii internautów. Wezwał właœciciela Facebooka, Marka Zuckerberga, do przywrócenia jej na portalu.

- Chcemy pokazać, że miłoœć jest silniejsza niż nienawiœć, tak na Facebooku jak i w prawdziwym œwiecie - powiedział Schwertner.

ródło: rp.pl/ thelocal.at

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL