Społeczeństwo

Dwulatka rzucała królikami. Sprawą zajęła się policja

Zdjęcie pochodzi ze strony koszalininfo.pl
koszalininfo.pl
Rozpowszechnianym na Facebooku filmem, na którym kilkuletnia dziewczynka rzuca królikami o podłogę, zajęła się policja. O znęcaniu się nad zwierzętami zawiadomiło TOZ.

Film, na którym widać rzucającą królikami dziewczynkę, opublikowała dwa dni temu na Facebooku matka dziecka.

Dwuletnie mniej więcej dziecko bierze na ręce małe króliki i z rozmachem uderza nimi o podłogę. Obecny przy dziecku mężczyzna kopniakami podsuwa dziewczynce kolejne króliki i sadza jej zwierzę na głowie.

Filmem, nagranym i opublikowanym na Fb przez matkę dziecka, zainteresowali się użytkownicy Facebooka i zgłosili sprawę na policję. Film jest dostępny na profilu TOZ w Koszalinie.

Rodzina została zidentyfikowana jako mieszkańcy gminy Tuchomie.

Matka dziecka twierdziła, że uwidoczniony na filmie proces był oswajaniem dziecka ze zwierzętami i "nie działo się nic złego".

Króliki ofiarował dziecku do zabawy dziadek, który hoduje je na "pożywne zupki" dla wnuczki. Inspektorki TOZ odebrały dziesięć królików, kilka jest mocno poobijanych.

Zwierzętami zajmuje się weterynarz, koszalińskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami stara się, aby właściciele utracili prawo opieki nad nimi, a króliki trafiły do domów tymczasowych.

W trakcie interwencji TOZ okazało się, że również trzymany w obejściu pies żyje w tragicznych warunkach. Rodzinie nakazano ich poprawę i wyznaczono jej termin, w przeciwnym razie również pies zostanie rodzinie odebrany.

Źródło: koszalininfo.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL