Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Zabawy sylwestrowe w miastach: Polacy witajš 2018 rok

PAP
Luis Fonsi z przebojem „Despacito”, Modern Talking, Limahl i Maryla Rodowicz to niektórzy muzycy, którzy wystšpiš podczas Sylwestra Marzeń z TVP2 w mieœcie pod Giewontem. Przy wielkiej estradzie na zakopiańskiej Równi Krupowej zebrało się już blisko 10 tys. osób. Jako pierwszy na sylwestrowej scenie pojawił się Sławomir z przebojem „Miłoœć w Zakopanem”.

Zakopane:

Pod Giewontem będzie można usłyszeć: Anię Dšbrowskš, Krzysztofa Cugowskiego, Margaret, Michała Szpaka, Urszulę, Rafała Brzozowskiego, Barbarę Kurdej-Szatan i Rafała Szatana, Norbiego, Gromee, Anię Wyszkoni, zespoły "Wanda i Banda", "Kombi", "Red Lips" i "Bolter" oraz największe gwiazdy disco polo: Zenona Martyniuka i zespół "Bayer Full".

Imprezę poprowadzš Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel, Rafał Brzozowski, Izabela Krzan oraz Adam Zdrójkowski, a o choreografię zadba Agustin Egurolla i towarzyszšcy mu tancerze. Reżyserem widowiska jest Konrad Smuga.

Wrocław

Koncertem Lecha Janerki rozpoczęła się w niedzielę wieczorem zabawa sylwestrowa na wrocławskim rynku. Tegoroczna impreza przebiega pod hasłem "Kolory Radoœci".

Koncert sylwestrowy przygotowało Miasto Wrocław. Wczeœniej, przez wiele lat, współorganizatorem Sylwestra we Wrocławiu był Program 2 TVP. Od zeszłego roku producentem imprezy jest miejska spóła Biuro Festiwalowe Impart, a patronem medialnym w tym roku jest Onet.pl.

Konrad Imiela, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol i reżyser koncertu sylwestrowego, podkreœlił, że artyœci występujšcy w koncercie będš grali na żywo. - Koncert będzie złożony z dłuższych, niemal pełnowymiarowych, 50-minutowych wystšpień - mówił wczeœniej Imiela.

Scena koncertu znajduję się w rynku, na pl. Gołębim. Wyœwietlane sš na niej wizualizacje.

Oprócz Janerki przed wrocławska publicznoœciš zaprezentujš się m.in. Natalia Sikora, zespół Afromental oraz formacja Conga Line. Na scenie wystšpi również ukraiński Kozak System.

Zamiast fajerwerków zaplanowano "teatralny pokaz pirotechniczny". Impreza potrwa do godziny 1:00.

Katowice

Tysišce osób zgromadziła przed katowickim Spodkiem "Sylwestrowa Moc Przebojów", której gospodarzami sš Telewizja Polsat i samorzšd Katowic. Pierwszy na multimedialnej scenie wystšpił hiszpański wokalista Alvaro Soler - europejska gwiazda muzyki tanecznej. "Sylwestrowa Moc Przebojów" Polsatu po raz trzeci zawitała do stolicy Górnego Œlšska. Jak podaje stacja, rok temu noworoczny toast wzniosło 4,2 mln oglšdajšcych transmisję z Katowic widzów, a Telewizja Polsat była liderem oglšdalnoœci w grupie komercyjnej.

Niedzielny koncert zainaugurował Alvaro Soler, nazywany europejskim królem muzyki tanecznej. Hiszpański wokalista wykonał m.in. swój wakacyjny hit "Sofia", który ma dziœ ponad 436 mln wyœwietleń na YouTube. "Prawdziwa impreza powinna zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno stopniowo wzrastać" – czytamy na facebookowym profilu Telewizji Polsat. Soler należy do najpopularniejszych obecnie europejskich gwiazd muzyki rozrywkowej. Jego debiutancki utwór "El mismo sol" dotarł na szczyty list przebojów w Hiszpanii, Austrii, Belgii, Włoszech, Polsce i Szwajcarii.

W pierwszej godzinie rozpoczętego o 20 koncertu wystšpił też m.in. zespół Vengaboys ze swoimi największymi hitami, jak "Boom Boom, Boom, Boom" czy "We're Going to Ibiza". Na scenie w Katowicach pojawi się również Danzel, którego utwór "Pump it Up" w 2004 r. był numerem jeden na listach przebojów wszystkich europejskich rozgłoœni. Ponadto występujš znani polscy wykonawcy m.in. Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, Enej, Golec uOrkiestra, Piersi, Natalia Szroeder, Boys, Michał Wiœniewski i Mesajah.

Multimedialna scena, na której występujš w Katowicach artyœci, ma całkowitš powierzchnię 322 m kw. Szerokš na 55 m i wysokš na 22 m scenografię uzupełnia prawie 600 m kw. ekranów ledowych i 800 urzšdzeń rozœwietlajšcych. Moc nagłoœnienia wynosi 300 kW, koncert pokazuje piętnaœcie kamer. Organizatorzy szacujš, że w szczytowym momencie koncert będzie oglšdać na placu przed Spodkiem ok. 50-60 tys. osób. Po zakończeniu imprezy jej uczestnicy będš mogli wrócić do domów, korzystajšc ze specjalnych, dodatkowych połšczeń tramwajowych, autobusowych i kolejowych.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL