Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Rękoczyny w autobusie. Kontrolerzy zaatakowali Amerykankę

YouTube
Policja wyjaœnia zajœcie sprzed kilku dni pomiędzy kontrolerami biletów i cudzoziemkš w autobusie miejskim w Bydgoszczy. Opublikowany w internecie film pokazuje fragment zajœcia, w którym kobieta została przygnieciona przez kontrolera do podłogi.

W wydanym w niedzielę oœwiadczeniu rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podisp. Monika Chlebicz poinformowała, że w czwartek o godz. 9 bydgoscy policjanci zostali wezwani do interwencji w autobusie miejskim linii 56, gdzie miało dojœć do rękoczynów pomiędzy pasażerkš a kontrolerami biletów. Kobieta jest obywatelkš Stanów Zjednoczonych.

"Po przybyciu na miejsce policjanci zastali dwóch kontrolerów biletów, pasażerkę, kierowcę oraz œwiadków. Po wysłuchaniu relacji tych osób policjanci pouczyli zainteresowanych o możliwym trybie postępowania. Tego samego dnia do komisariatu policji Bydgoszcz-Szwederowo zgłosili się dwaj kontrolerzy biletów, którzy złożyli zawiadomienie o uderzeniu ich przez kobietę, a także uszkodzeniu kurtki i okularów" - podkreœliła rzeczniczka.

W autobusie był zamontowany monitoring. Policjanci zabezpieczyli urzšdzenie rejestrujšce, ale wstępna analiza nagrań przeprowadzona przez specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji wskazała, że w tym dniu urzšdzenie nie pracowało i nie zarejestrowało zdarzenia.

Policjanci w niedzielę rano pojechali do pasażerki autobusu, która oœwiadczyła, że rozważa złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę. Jednak nie chciała do razu złożyć zawiadomienia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagranie z internetu, przedstawiajšce fragment zajœcia w autobusie. Prowadzone sš też przesłuchania znanych œwiadków zdarzenia.

Policja w niedzielę zaapelowała do osób, które były œwiadkami zajœcia w autobusie, w tym osób, które nagrywały je telefonami komórkowymi o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem Bydgoszcz-Błonie, który prowadzi postępowanie.

Z informacji mediów, które dotarły do œwiadków zdarzenia wynika, że cudzoziemka nie miała biletu, nie chciała jechać z kontrolerami na ostatni przystanek i starała się opuœcić autobus. Pomiędzy kobietš i kontrolerami wywišzała się szamotanina. Pasażerka miała jednego kontrolera uderzyć w twarz.

Na portalu onet.pl zostało zamieszczone trwajšce niewiele ponad 2 min. nagranie komórkš fragmentu zajœcia w autobusie. Na filmie widać, jak kontrolerzy zagradzajš kobiecie drogę, nie pozwalajš jej wstać z siedzenia, jeden przyciska jš ciałem do siedzenia. W pewnym momencie, gdy pasażerka usiłuje wstać incydent przenosi się na podłogę pomiędzy siedzeniami. Kontroler przygniata kobietę, po czym przysiada na niej. Słychać jak pasażerowie wzywajš kontrolerów żeby puœcili kobietę.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL