Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Łódź: Niemcy pobici za rozmowę po niemiecku

Fotorzepa, Piotr Guzik
W niedzielę nad ranem na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi grupa mężczyzn pobiła trzech Niemców. Za to, że rozmawiali po niemiecku.

Wszyscy trzej Niemcy realizowali w Polsce projekt badawczy w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie, pracowali dla firm zwišzanych z Volkswagenem.

Do Łodzi Niemcy, wœród nich Polak z pochodzenia, od 20 lat mieszkajšcy w Niemczech, przyjechali na zaproszenie właœciciela jednego z lokali gastronomicznych na Piotrkowskiej. W nocy bawili się w łódzkich klubach.

Idšc około 4 rano Piotrkowskš, po wyjœciu z jednego z klubów, mijali grupkę mężczyzn. Rozmawiali po niemiecku.

Spotkali się z agresywnš zaczepkš. Jeden z napastników spytał: - Po jakiemu wy p...?

Mówišcy po polsku Niemiec spytał: - Proszę?, po czym został zaatakowany - dostał butelkš od piwa w twarz.

Pozostali dwaj mężczyŸni usiłowali obezwładnić napastnika, ale wówczas do akcji włšczyli się koledzy agresora, którzy powalili Niemców na ziemię i skopali.

Na miejsce wezwano policję, ale kontakt z poszkodowanym był utrudniony z powodu jego nietrzeŸwoœci. Mężczyzna został odwieziony do szpitala i tam udzielono mu pierwszej pomocy. Czekajš go co najmniej dwie operacje, ale szpital opuœcił na własne żšdanie.

O zdarzeniu poszkodowany zawiadomił już niemiecki konsulat. Nie złożył jeszcze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
 

ródło: Dziennik Łódzki

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL