Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Tinder oskarżany o dyskryminację osób transseksualnych

adobestock
Tahlia René Grant, specjalistka ds. zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Austin w Teksasie twierdzi, że z powodu bycia osobš transseksualnš została zablokowana w popularnej aplikacji randkowej Tinder.

Tahlia René Grant o tym, że jej profil został usunięty z aplikacji, dowiedziała się dwa dni temu. Tinder oœwiadczył, że kobieta "w jakiœ sposób naruszyła Warunki korzystania z usługi lub Wytyczne dla społecznoœci".

Tahlia twierdzi, że nic takiego nie zrobiła. "Wszyscy wiemy, że dzieje się tak dlatego, iż mężczyŸni masowo zgłaszajš mnie jako osobę trans" - napisała na Twitterze. Jej zdaniem profil został usunięty ze względu na liczne raporty użytkowników płci męskiej, którzy "majš problem" z jej tożsamoœciš seksualnš.

W listopadzie Tinder wprowadził nowe funkcje w aplikacji, aby promować poczucie przynależnoœci do płci. W swoim oœwiadczeniu ten portal społecznoœciowy napisał: "Od dzisiaj możesz wyrazić swojš prawdziwš osobowoœć na Tinderze, bez względu na to, z jakš płciš się identyfikujesz". Zaznaczono, że pracownicy Tindera zostali przeszkoleni w zakresie wyzwań, przed jakimi stojš członkowie społecznoœci transpłciowych.

Tinder był już wczeœniej oskarżany o dyskryminację osób transpłciowych. Firma konsekwentnie zaprzeczała zarzutom.

"Jeœli wystarczajšco duża liczba użytkowników Tindera zgłosi pojedynczy profil, konto zostania automatycznie zablokowane za złamanie wytycznych dla społecznoœci. Kobiety transpłciowe sš na to najbardziej narażone. Na nieszczęœcie dla nich Tinder nie przewiduje dalszej kontroli takich spraw - i nie ma procedury odwoławczej" - zwraca uwagę w swoim komentarzu Taylor Henderson z magazynu "Pride".

ródło: rp.pl/ Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL