Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Jacht z polskš załogš zaginšł na Atlantyku

adobestock
Trwajš poszukiwania jachtu z polskš załogš zaginionego na Oceanie Atlantyckim, na terytorium nadzorowanym przez żandarmerię na Martynice - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W niedzielę rano media poinformowały, że dwójka Polaków zaginęła w trakcie samotnego rejsu dookoła œwiata. Według TVN24, na pokładzie byli 74-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta, którzy wypłynęli z Madery na Barbados na poczštku listopada.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że polskie służby konsularne "pozostajš w bieżšcym kontakcie z właœciwymi instytucjami na Martynice i Barbadosie, które realizujš czynnoœci poszukiwawcze na wodach pozostajšcych pod nadzorem tych terytoriów, w tym z Centrum Operacyjnym Poszukiwań Morskich Żandarmerii na Martynice, a także z rodzinš poszukiwanych żeglarzy".

„Nasze służby zadeklarowały wszelkš niezbędnš pomoc ze strony władz polskich" - zaznaczyło MSZ.

Resort dodał, że o trwajšcej akcji poszukiwawczej powiadomione zostały też służby przybrzeżne wysp regionu oraz jednostki pływajšce należšce do Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii.

"Czynnoœci poszukiwawcze utrudnia znaczna odległoœć od brzegów Barbadosu, ok. 300 mil morskich, i Martyniki, ok. 600 mil morskich” – wyjaœniło MSZ.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL