Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Białoruś: Duchowny werbował prostytutki. Więzienie

Fotorzepa/ Jakub Ostałowski
Sšd w Witebsku skazał na pięć i pół roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i konfiskatę mienia prawosławnego duchownego z Rosji, który próbował na Białorusi zwerbować kobiety do pracy w Rosji w charakterze prostytutek.

Wyrok sšdu rejonowego w Witebsku, o którym poinformowała państwowa agencja BiełTA, nie jest prawomocny. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Sšd uznał, że 39-letni Nikołaj Kiriejew od kwietnia do sierpnia br. korespondował z dwoma mieszkankami Witebska i uzyskał ich zgodę na pracę w Rosji w charakterze prostytutek. Został zatrzymany na poczštku sierpnia na dworcu w Witebsku, skšd próbował wywieŸć kobiety do Petersburga.

Według ustaleń œledczych mężczyzna miał także korespondować z innymi osobami na Białorusi, próbujšc nakłonić je do zgody na prostytucję. W lutym na jego polecenie współpracujšca z nim 19-letnia obywatelka Tadżykistanu również próbowała wywieŸć do Rosji kobiety z Homla. Ona też została zatrzymana przez milicję. Obecnie odbywa karę pięciu lat pozbawienia wolnoœci.

Według petersburskiego portalu Gorod 812, którego ustalenia przytaczały białoruskie media, Kiriejew – ojciec Nikołaj - pracował w parafii wiejskiej w obwodzie leningradzkim. Przed wyjazdem do Witebska miał powiedzieć mieszkańcom, że udaje się na pielgrzymkę po podmoskiewskich klasztorach.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL