Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

34-letni górnik zginšł w kopalni Budryk

Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International/Klaumich49
34-letni górnik zginšł we wtorek w kopalni Budryk w Ornontowicach. Został porażony pršdem w rejonie podziemnej stacji transformatorowej – poinformował Wyższy Urzšd Górniczy (WUG).

Dyspozytor WUG powiedział PAP, że do wypadku doszło po południu. „Na miejscu była prowadzona akcja reanimacyjna, jednak poszkodowany zmarł przed godz. 17” - podał.

Szczegółowe okolicznoœci wypadku ma wyjaœnić Okręgowy Urzšd Górniczy w Gliwicach, pod nadzorem WUG.

Górnik, który stracił życie w kopalni Budryk jest 13. w tym roku ofiarš œmiertelnš wypadków w całym polskim górnictwie a ósmš w kopalniach węgla kamiennego. Jeden górnik zginšł w tym roku także w kopalni rud miedzi, dwaj w górnictwie odkrywkowym, dwaj inni w pozostałych działach przemysłu wydobywczego.

Do ostatniego œmiertelnego wypadku w polskim górnictwie doszło 7 listopada w kopalni Ruda w Rudzie Œlšskiej. Zginšł tam 34-letni górnik, który wykonywał zadania polegajšce na usuwaniu zatorów, tworzšcych się na przenoœniku transportujšcym węgiel. Podczas rozbijania brył węgla w rejonie przenoœnika poœlizgnšł się i stracił równowagę. Górnik został pochwycony przez łańcuch przenoœnika i dociœnięty do obudowy. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W całym ubiegłym roku w górnictwie zginęło przy pracy 27 osób, a 9 doznało ciężkich obrażeń. W sumie było 2074 wypadków przy pracy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL