Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Okęcie: Awaryjne lšdowanie samolotu PLL LOT

Fotorzepa, Piotr Nowak
Samolot PLL LOT w trybie emergency lšdował na warszawskim Lotnisku Chopina, gdyż załoga wczeœniej zgłosiła problemy z podwoziem samolotu - poinformował PAP dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki. - Maszyna wylšdowała bezpiecznie - dodał.

- Załoga samolotu Bombardier Q400 lecšcego z Warszawy do Krakowa, podczas podejœcia do lšdowania na krakowskim lotnisko zorientowała się, że występuje problem ze standardowym wysunięciem podwozia. Załoga podjęła decyzję o zawróceniu do Warszawy i podczas lšdowania na Lotnisku Chopina i o wykorzystaniu alternatywnej metody wypuszczenia podwozia - powiedział Kubicki. Jak podkreœlił, "oczywiœcie zawsze w takich sytuacjach zawiadamia się służby lotniskowe".

- Stšd także asysta straży pożarnej podczas lšdowania. Natomiast już w momencie lšdowania załoga miała stuprocentowš pewnoœć, że podwozie jest wysunięte prawidłowo, gdyż informowały o tym wszystkie wskaŸniki, które działajš przy tej alternatywnej metodzie. Samolot wylšdował bezpiecznie z wysuniętym podwoziem - dodał.

Kubicki zaznaczył, że pasażerowie bezpiecznie opuœcili samolot. Jeszcze tej nocy wrócš do Krakowa innym samolotem przewoŸnika.

Także p.o. dyrektora biuro marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski powiedział PAP, że samolot lšdował w trybie emergency, po godzinie 21.

- Zgodnie z procedurš nasze służby były w gotowoœci. Samolot wylšdował bezpiecznie. Pasażerowie także bezpiecznie opuœcili jego pokład - dodał.

Robert Dziubak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy przekazał PAP, że w trakcie lšdowania tego samolotu, straż była na miejscu zgodnie z procedurami. - Akcja została zakończona, jednostki wróciły do koszar - dodał.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL