Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Blogerki będš w Małopolsce namawiać rodziców do szczepienia dzieci przeciw pneumokokom

Pixabay
Autorki blogów skierowanych do kobiet ciężarnych i młodych rodziców będš w Małopolsce namawiać do szczepień przeciwko pneumokokom. Zostały ambasadorkami akcji organizowanej po raz siódmy przez władze Małopolski, w ramach której samorzšd współfinansuje zakup 5 tys. szczepionek.

"Postanowiliœmy zwrócić się do blogerek, ponieważ internet ma obecnie największš siła przekonywania. Nikt z młodych ludzi nie zaczyna inaczej poszukiwania informacji, jak właœnie tam" – mówiła dziennikarzom dr Hanna Czajka z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. œw. Ludwika, koordynator programu bezpłatnych szczepień. Dodała, że w sieci jest cały szereg informacji o szczepieniach, niezgodnych z wiedzš medycznš, co wywołuje u rodziców zamęt, dlatego warto mieć takie sojuszniczki jak blogerki. 

Szczepienia przeciwko pneumokokom sš od niedawna obowišzkowe i bezpłatne dla dzieci urodzonych po 31 grudnia 2016 r. Tymczasem w tzw. grupie ryzyka ze względu na niedojrzały układ odpornoœciowy sš dzieci do pištego roku życia, które słabo radzš sobie z zakażeniami bakteriami otoczkowymi, do których należš pneumokoki. Z akcji organizowanej przez władze Małopolsce będš mogły skorzystać dzieci zameldowane w Nowym Sšczu, Tarnowie, Krakowie oraz powiatach: brzeskim, limanowskim, proszowickim, tarnowskim i wielickim.

Informacje, w których placówkach medycznych dokonywane sš szczepienia, można znaleŸć na stronie www.profilaktykawmalopolsce.pl. "Namawiamy rodziny do aktywnoœci fizycznej i zdrowego sposobu życia, a trudno sobie to wyobrazić bez zdrowego dziecka, dlatego akcja szczepień wpisuje się w naszš działalnoœć. Mamy już na naszym portalu informację o tej akcji i zachęcamy do skorzystania z niej" - mówiła Marta Mleczko z Fundacji "Trasa dla bobasa". 

"Zachęcam obecne i przyszłe mamy: szczepmy. To, co piszemy na swoich blogach, jest bardzo często pozytywnie odbierane i coraz większa grupa ludzi uważa, że warto szczepić" – dodała Elżbieta Niechaj, autorka bloga "Słodka mama w formie" dla kobiet z cukrzycš cišżowš i młodych mam. Akcję wspierajš także inne blogerki. 

Małopolska angażuje się w akcję bezpłatnych szczepień od 2011 r. W latach 2014-16 przeciwko pneumokokom udało się zaszczepić 6 tys. 565 dzieci w całym regionie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL