Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Niemcy: Na plaży w Duisburgu zbudowano rekordowy zamek z piasku

PAP/EPA
Na plaży w Duisburgu ustanowiono w pištek nowy rekord w Księdze Guinnessa. Międzynarodowa grupa rzeŸbiarzy stworzyła zamek z piasku o wysokoœci 16,68 metrów. Do jego zbudowania potrzebnych było blisko 4 tys. ton piasku. Zamek ma przetrwać na plaży do 24 wrzeœnia.

Jak podała agencja Reutera, do zbudowania rekordowego zamku grupa 19 rzeŸbiarzy użyła blisko 4 tys. ton piasku. Prace nad rekordowš budowlš o wysokoœci 16,68 metra trwały blisko trzy i pół tygodnia.

Na zboczach i w miejscu wież zamkowych międzynarodowa grupa budowniczych rozmieœciła repliki szeregu sławnych budowli i dzieł architektonicznych, m.in. piaskowe miniatury Wielkiego Sfinksa z Gizy, mostu Rialto z Wenecji, nagrobka Elvisa Presleya, ateńskiego Akropolu, Krzywej Wieży w Pizie.

Agencja AP poinformowała, że w pištek na plaży w Duisburgu obecny był przedstawiciel Księgi Rekordów Guinnessa Jack Brockbank, który potwierdził pobicie rekordu.

Jak dotšd najwyższa budowla z piasku mierzyła 14,84 metra. Zbudowano jš w lutym br. na plaży w Puri w indyjskim stanie Orisa.

Zdaniem budowniczych z Duisburga, piaskowy zamek powinien przetrwać przynajmniej do 24 wrzeœnia.

ródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL