Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Para pokrzywdzonych w Rimini apeluje o uszanowanie prywatności

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported/Jayfrog
O uszanowanie prywatnoœci i zaniechanie wszelkich prób nawišzania kontaktu zaapelowała para pokrzywdzonych w napadzie w Rimini. Według biura prasowego MSZ, które przekazało PAP apel, pokrzywdzeni nie wypowiadali się do tej pory dla żadnych mediów.

"W œwietle publikacji powołujšcych się na domniemane wypowiedzi ofiar brutalnej napaœci w Rimini ponownie przekazujemy apel pokrzywdzonych małżonków o uszanowanie ich prywatnoœci" - podało biuro prasowe MSZ.

Jak podkreœliło, pokrzywdzeni obywatele RP dotychczas nie wypowiadali się dla żadnych mediów i nie planujš takich wypowiedzi. Według biura cytowane w mediach takich jak włoski dziennik "La Repubblica" wypowiedzi sš nieprawdziwe.

"Apelujemy ponadto o zaniechanie wszelkich prób nawišzania kontaktu z pokrzywdzonymi. W ostatnich dniach miały miejsce niedopuszczalne próby podszywania się przedstawicieli mediów pod członków rodziny lub lekarzy" - podał resort.

Dziennik "La Repubblica" opublikował w œrodę artykuł, w którym przytoczono słowa Polki, ofiary gwałtu. Gazeta wyjaœniła, że wypowiedzi te uzyskała od osoby, która odwiedziła jš w szpitalu. Z wypowiedzi tych wynika, że Polka domaga się sprawiedliwoœci a nie zemsty i wspomina też o instrumentalnym wykorzystaniu sprawy przez polityków.

26-letnia Polka i jej partner zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzšcych według włoskich mediów najprawdopodobniej z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomnoœć. Oboje zostali też ograbieni. Włoska policja kontynuuje poszukiwania sprawców.

W siedzibie sšdu w Rimini, na północy Włoch odbyło się w œrodę spotkanie włoskich œledczych z delegacjš polskiej prokuratury, przybyłš w zwišzku z dochodzeniem w sprawie napadu na turystów z Polski. Polskie œledztwo zostało wszczęte w niedzielę w kierunku art. 197 par. 3 i 4 Kodeksu karnego (gwałt ze szczególnym okrucieństwem) oraz art. 280 Kodeksu karnego (rozbój) - grozi za to od 5 do 15 lat więzienia.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL