Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Andrzej Duda: Ruch działkowy - ważne zjawisko społeczne

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ruch działkowy należy traktować jako ważne zjawisko społeczne. Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył. Życzę mu rozwoju i dobrych perspektyw - napisał prezydent Andrzej Duda w liœcie z okazji 120-lecia ogrodów działkowych w Polsce. List został opublikowany na stronie prezydent.pl.

"Pracujšc nieraz od podstaw, przekształcili Państwo wiele miejsc w Polsce we wspaniałe zielone enklawy. Trudno nie być pod wrażeniem tego, co stworzył wielopokoleniowy wysiłek działkowców" - napisał w liœcie prezydent.

Duda podkreœlił, że "polskie ogrody działkowe uważane sš za jedne z najpiękniejszych w Europie".

Zdaniem prezydenta, z uwagi na wielkoœć ruchu działkowego w Polsce, "należy traktować go jako ważne zjawisko społeczne, o bogatych dokonaniach i znaczšcej misji".

Jak podkreœlił prezydent, ogrody działkowe to przykład na budowanie harmonii między cywilizacjš a naturš. Zwrócił uwagę, że jest to miejsce służšce nie tylko odpoczynkowi czy rozwijaniu własnych pasji, ale również podejmowaniu "pożytecznych przedsięwzięć razem z innymi członkami działkowej wspólnoty".

"Z okazji pięknego jubileuszu ruchu działkowego w Polsce, składam wszystkim Państwu serdeczne gratulacje, a także wyrazy uznania i najlepsze życzenia. Życzę, aby czerpali Państwo ze swoich dokonań na działkach, ze spędzonego tam czasu, jak najwięcej radoœci i satysfakcji. Życzę bogatych plonów i miłego relaksu, dzielonego z bliskimi. Życzę ruchowi działkowemu rozwoju i dobrych perspektyw. Proszę przyjšć serdeczne pozdrowienia" - zakończył swój list prezydent.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL