Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Donald Trump potępił starcia w Charlottesville

AFP
Prezydent Donald Trump potępił starcia na ulicach Charlottesville przy okazji demonstracji białych nacjonalistów. Prezydent Stanów Zjednoczonych oœwiadczył, że odpowiedzialnoœć za akty przemocy ponoszš „różne strony”.

Prezydent Donald Trump powiedział, że na bieżšco œledzi wydarzenia w Charlottesville, które okreœlił mianem okropnych. „Potępiamy w najmocniejszych słowach ten nadzwyczajny pokaz nienawiœci, nietolerancji i przemocy po różnych stronach” - oœwiadczył.

Trump wyraził przekonanie, że wydarzenia w Charlottesville sš skutkiem głębokich podziałów jakie istniejš w USA od dziesięcioleci. Wezwał do jak najszybszego przywrócenie porzšdku w mieœcie.


Starcia w Charlottesville wybuchły, gdy kontrmanifestanci zablokowali przemarsz demonstrantów, z których wielu okreœla siebie mianem białych nacjonalistów. Protestowali oni przeciwko planom usunięcia z lokalnego parku pomnika generała Konfederacji Roberta Lee. W trakcie zamieszek w tłum kontrmanifestantów wjechał samochód, ranišc 20 osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu.

Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe ogłosił w Charlottesville stan wyjštkowy.

ródło: rp.pl/Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL