Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Tragedia w Suszku: Prokuratura wszczyna śledztwo

PAP/ Dominik Kulaszewicz
Prokuratura Rejonowa w Chojnicach wszczęła œledztwo, w którym badać będzie tragiczne wydarzenia, do jakich doszło na obozie harcerskim w Suszku. W efekcie nawałnicy œmierci poniosły dwie nastolatki, a 38 innych uczestników obozu odniosło obrażenia.

Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku wyjaœnił, że œledztwo prowadzone będzie w trzech kierunkach. W pierwszym z wštków badana będzie kwestia nieumyœlnego spowodowanie œmierci dwóch dziewczynek w wieku 13 i 14 lat. W drugim - sprawa „uszkodzenia ciała pod kštem osób rannych”.

Trzeci z wštków dotyczyć będzie kwestii „bezpoœredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia”. Jak wyjaœnił Korycki, chodzi tu m.in. o zbadanie czy organizatorzy obozu odpowiednio zadbali o bezpieczeństwo uczestników.

Korycki dodał, że policja i prokuratura od soboty pracujš nad sprawš. W sobotę – w ramach wstępnych czynnoœci przeprowadzono m.in. oględziny miejsca zdarzenia. W niedzielę czynnoœci – głównie przesłuchiwanie osób, które mogš coœ wnieœć do sprawy - były kontynuowane.

Rzecznik poinformował, że jedna z dziewczynek zginęła w namiocie, na który upadło drzewo, druga z kolei zginęła (także przygnieciona przez drzewo) poza namiotem – na terenie obozowiska.

Obóz harcerski w Suszku został kompletnie zniszczony i odcięty od œwiata przez tarasujšce drogi drzewa w efekcie nawałnic, które przeszły nad województwem pomorskim w nocy z pištku na sobotę.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL