Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Hiszpania: Fani selfie zamęczyli małego delfina

facebook/ equinac
Ratownicy zwierzšt obarczyli plażowiczów odpowiedzialnoœciš za œmierć małego delfina na południowym wybrzeżu Hiszpanii.

Gdy mały delfin pojawił się w pištek u wybrzeża Hiszpanii w okolicach miasta Mojacar, na otoczyły go rzesze plażowiczów, którzy koniecznie chcieli dać się z nim sfotografować. Niektóre zdjęcia pokazujš, że nawet małe dzieci brały delfina w ręce, zatykajšc jego nozdrza.

Zanim na miejsce przyjechali obrońcy zwierzšt - co nastšpiło kwadrans po zgłoszeniu, było już za póŸno na uratowanie delfina. Zwierzę zmarło.

- Walenie to bardzo wrażliwe zwierzęta, wysoce podatne na stres. Otaczanie ich, dotykanie i robienie z nimi zdjęć powoduje u nich szok i przyspiesza niewydolnoœć układu kršżenia. Tak właœnie stało się w tym przypadku - głosi oœwiadczenie zamieszczone na Facebooku przez organizację Equinac, zajmujšcš się ratowaniem morskich zwierzšt.

Organizacja przyznała, że delfin, który był jeszcze tak młody, że karmiony był mlekiem matki, miał małe szanse na przetrwanie. - Ale dotykanie go i otoczenie w celu robienia tych zdjęć spowodowało zwiększenie stresu i tę œmierć przyspieszyło - podkreœla Equinac.

Obrońcy zwierzšt apelujš, by w podobnych przypadkach dzwonić na numer 112 i w oddaleniu czekać na przybycie ekspertów.

ródło: thelocal.es

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL