Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Włochy: Proboszcz wprowadził "karty lojalnościowe"

123RF
Parafianie z miejscowoœci we włoskiej Umbrii otrzymali od proboszcza "karty lojalnoœciowe", dzięki którym po uczestnictwie w niedzielnej mszy mogš wzišć udział w spotkaniu przy kieliszku musujšcego wina Prosecco. Inicjatywa księdza zbiera pochwały i krytykę.

Włoskie media podały, że z pomysłem towarzyskich spotkań wspólnoty parafialnej po mszy wystšpił proboszcz w miasteczku San Martino in Trignano koło Spoleto ksišdz Gianfranco Formenton. Rozdał on parafianom specjalne karty, które osobiœcie stempluje po przedpołudniowej mszy œw. w niedzielę. Dzięki temu parafianie gromadzš punkty i majš prawo do aperitifu w postaci białego musujšcego wina Prosecco i chipsów.

Celem tej inicjatywy, jak wyjaœniono, jest większa integracja społecznoœci przy miejscowym koœciele.

- To jest mała wspólnota, w której wszyscy się znajš, a inicjatywy naszego księdza potrafimy dobrze odczytać - powiedział jeden z wiernych, cytowany przez dziennik "Il Messaggero". Przyznał, że niektórzy parafianie zdystansowali się od tego pomysłu. - Ale nasz ksišdz już taki jest - dodał.

Zauważa się, że ksišdz Formenton znany jest z niekonwencjonalnego zachowania, ale także z ogromnej energii i działań na rzecz zjednoczenia wspólnoty i zachęcania do wspólnego spędzania czasu. Dlatego – jak dodaje gazeta – większoœć wiernych nie widzi w najnowszym pomyœle niczego ekstrawaganckiego.

Dyskusja na ten temat trwa w mediach społecznoœciowych, gdzie oprócz słów krytyki pojawiły się też opinie, że jest to "interesujšcy eksperyment".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL