Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Bliskie spotkanie z Magdš Hueckel

Filip Ćwik
26 czerwca w Barze Studio odbędzie się spotkanie z polskš portrecistkš Magdš Hueckel.

Wieczór przygotowany został w ramach projektu "Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”, w którym udział brało czterech polskich portrecistów. Jest on nowš propozycjš nawišzujšcš do znanego cyklu „Wszyscy Jesteœmy Fotografami”. Organizatorzy, w czasach wykonywania popularnych „selfie”, zachęcajš do skupienia się na człowieku, uchwyceniu osobowoœci portretowanego oraz tego, kim jest, bšdŸ co widzi w nim fotografujšcy.

Do udziału w sesji zaproszonych zostało siedem wybranych przez artystkę osób, które brały udział w poprzedzajšcej jš rekrutacji. Zgłoszenia musiały zostać uzasadnione chęciš udziału w sesji lub wyjaœnieniem, czym jest dla kandydata portret osobisty. Spotkanie z portretowanymi miało charakter rozmowy, poznania artysty oraz bohaterów. W efekcie powstały zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Spotkanie Magdy Hueckel z publicznoœciš oraz bohaterami fotografii, które odbędzie się w warszawskim Barze Studio zakończone zostanie dyskusjš. Podczas spotkania odbiorcy będš się dowiedzieć o metodach pracy i sposobie portretowania. Bohaterkami spotkania będš Magda Hueckel oraz reżyserka teatralna Anna Smolar, która łšczy w sobie œwiat fotografii i teatru w jednš sztukę opowiadania o ludziach oraz ich emocjach.

Magda Huckel ukończyła wydział malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest  laureatkš stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej pasjš jest sztuka wizualna, fotografia teatralna oraz scenografia. Swoje prace prezentowała podczas wystaw indywidualnych oraz grupowych na całym œwiecie, w tym między innymi w Tate Britain w Londynie, Fotohuset w Kristiansand i La(b) Galerie Artyfact w Paryżu. W 2002 roku z Agatš Serafin założyła duet fotograficzny o nazwie Hueckelserafin. Artystka współpracuje również z Tomaszem Œliwińskim w zakresie realizacji filmowych jako scenarzystka oraz operator. Ich dokument „Nasza klštwa” był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i otrzymał szereg nagród na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.

Spotkanie z Magdš Hueckel odbędzie się 18 czerwca w warszawskim Barze Studio o godzinie 19:00.

Więcej informacji na stronie www.wszyscyjestesmyfotografami.pl

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL