Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

7 proc. Amerykanów: Bršzowe krowy dajš czekoladowe mleko

Fotolia.com
Z badania przeprowadzonego przez Centrum Innowacyjne Amerykańskiej Branży Mleczarskiej (Innovation Center of US Dairy) wynika, że 7 proc. dorosłych Amerykanów jest przekonanych, iż popularne w USA mleko czekoladowe zawdzięczamy bršzowym krowom - odnotowuje "The Independent".

Badanie przeprowadzono na grupie 1000 osób majšcych więcej niż 18 lat.

Jak zaznacza "The Independent" i CNN, które opisujš badanie, 7 proc. Amerykanów to ok. 17 mln osób - a więc więcej niż zamieszkuje stan Ohio.  

- To nieco zaskakujšce - przyznała rzeczniczka kampanii prowadzonej przez Centrum, w ramach której przeprowadzono badanie. - Nie mamy pojęcia jak ludzie doszli do takich wniosków - dodaje.

"The Independent" przypomina jednoczeœnie, że jedno z wczeœniejszych badań wykazało, że niemal jeden na pięciu obywateli USA nie wie, że hamburgery robi się z wołowiny.

A Cecily Upton, współzałożycielka organizacji FoodCorps, która zajmuje się edukacjš żywieniowš w amerykańskich szkołach podkreœla, że obecnie wiele osób zadowala się informacjš, iż jedzenie pochodzi ze sklepu. - Wcišż spotykamy dzieci, które sš zaskoczone, że frytki sš zrobione z ziemniaków, a pikle to ogórki - mówi.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL