7 proc. Amerykanów: Brązowe krowy dają czekoladowe mleko

aktualizacja: 17.06.2017, 14:25
Foto: Fotolia.com

Z badania przeprowadzonego przez Centrum Innowacyjne Amerykańskiej Branży Mleczarskiej (Innovation Center of US Dairy) wynika, że 7 proc. dorosłych Amerykanów jest przekonanych, iż popularne w USA mleko czekoladowe zawdzięczamy brązowym krowom - odnotowuje "The Independent".

REDAKCJA POLECA
11.06.2017
Co grillowane oscypki mówią o Polakach
09.06.2017
Lody odchudzają, czyli kulinarne fake news
05.06.2017
Aplikacja do szukania jedzenia u sąsiadów
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Badanie przeprowadzono na grupie 1000 osób mających więcej niż 18 lat.

Jak zaznacza "The Independent" i CNN, które opisują badanie, 7 proc. Amerykanów to ok. 17 mln osób - a więc więcej niż zamieszkuje stan Ohio.  

- To nieco zaskakujące - przyznała rzeczniczka kampanii prowadzonej przez Centrum, w ramach której przeprowadzono badanie. - Nie mamy pojęcia jak ludzie doszli do takich wniosków - dodaje.

"The Independent" przypomina jednocześnie, że jedno z wcześniejszych badań wykazało, że niemal jeden na pięciu obywateli USA nie wie, że hamburgery robi się z wołowiny.

A Cecily Upton, współzałożycielka organizacji FoodCorps, która zajmuje się edukacją żywieniową w amerykańskich szkołach podkreśla, że obecnie wiele osób zadowala się informacją, iż jedzenie pochodzi ze sklepu. - Wciąż spotykamy dzieci, które są zaskoczone, że frytki są zrobione z ziemniaków, a pikle to ogórki - mówi.

Komentarz dnia
Żródło: The Independent

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE