Społeczeństwo

USA: Dom pogrzebowy nie chciał skremować geja

Fotolia.com
82-letni John "Jack" Zawadski pozwał dom pogrzebowy w Missisipi, który odmówił kremacji jego męża, ponieważ "nie obsługuje takich ludzi jak on (tj. homoseksualistów - red.)" - informuje CNN.

Dom pogrzebowy Picayune Funeral Home wycofał się z ustnej umowy zawartej z klientem po tym, jak jego właściciele dowiedzieli się, że Robert Huskey, którego kremację mieli przeprowadzić, był homoseksualistą żyjącym w związku z Zawadskim.

W pozwie złożonym przeciwko Picayune Funeral Home Zawadski i jego bratanek podkreślają, że decyzja domu pogrzebowego zmusiła ich, do przełożenia pogrzebu, ponieważ najbliższy dom pogrzebowy, który przeprowadzał kremację, znajdował się ponad 100 kilometrów dalej.

 

- Bob był całym moim życiem, czuliśmy się bardzo dobrze traktowani przez lokalną społeczność. Tymczasem, w momencie takiego wielkiego bólu i osobistej straty, ktoś potraktował mnie, nas, Boba w taki sposób. Nie mogę w to uwierzyć. Nikt nie powinien przechodzić tego, co my przeszliśmy - mówił w specjalnym oświadczeniu Zawadski.

Zawadski i Huskey byli małżeństwem od lipca 2015 roku.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL