Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

USA: Dom pogrzebowy nie chciał skremować geja

Fotolia.com
82-letni John "Jack" Zawadski pozwał dom pogrzebowy w Missisipi, który odmówił kremacji jego męża, ponieważ "nie obsługuje takich ludzi jak on (tj. homoseksualistów - red.)" - informuje CNN.

Dom pogrzebowy Picayune Funeral Home wycofał się z ustnej umowy zawartej z klientem po tym, jak jego właœciciele dowiedzieli się, że Robert Huskey, którego kremację mieli przeprowadzić, był homoseksualistš żyjšcym w zwišzku z Zawadskim.

W pozwie złożonym przeciwko Picayune Funeral Home Zawadski i jego bratanek podkreœlajš, że decyzja domu pogrzebowego zmusiła ich, do przełożenia pogrzebu, ponieważ najbliższy dom pogrzebowy, który przeprowadzał kremację, znajdował się ponad 100 kilometrów dalej.

 

- Bob był całym moim życiem, czuliœmy się bardzo dobrze traktowani przez lokalnš społecznoœć. Tymczasem, w momencie takiego wielkiego bólu i osobistej straty, ktoœ potraktował mnie, nas, Boba w taki sposób. Nie mogę w to uwierzyć. Nikt nie powinien przechodzić tego, co my przeszliœmy - mówił w specjalnym oœwiadczeniu Zawadski.

Zawadski i Huskey byli małżeństwem od lipca 2015 roku.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL