Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Rzšdowe Centrum Bezpieczeństwa: 132 tys. odbiorców bez pršdu

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Setki połamanych drzew i uszkodzone linie energetyczne to skutki silnego wiatru i opadów œniegu. Od wtorku w całym kraju strażacy interweniowali blisko 540 razy - poinformowała straż pożarna. Ponad 132 tys. odbiorców nie ma pršdu - podało Rzšdowe Centrum Bezpieczeństwa.

Jak powiedział w œrodę rano PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frštczak, najwięcej pracy strażacy majš w województwach na południu kraju: na Œlšsku, w Małopolsce, na OpolszczyŸnie, a także w woj. œwiętokrzyskim i łódzkim.

- Tylko wczoraj w całym kraju było 280 interwencji zwišzanych z opadami œniegu i silnym wiatrem. Dziœ jest ich już prawie 260. Interwencje dotyczš setek połamanych i powalonych drzew lub ich konarów, które tarasujš drogi i chodniki - powiedział Frštczak.

Podkreœlił, że na szczęœcie nie doszło do wypadków œmiertelnych i nikt nie został poszkodowany. W miejscowoœci Rzędowice w powiecie Miechowskim w Małopolsce pod ciężarem œniegu częœciowo zawalił się dach budynku gospodarczego.

Jak poinformowała PAP Bożena Wysocka z Rzšdowego Centrum Bezpieczeństwa, bez pršdu pozostaje ponad 132 tys. odbiorców, w tym najwięcej - ok. 70 tys. - na Œlšsku i ok. 51 tys. w woj. łódzkim. Awarie sš na bieżšco usuwane przez służby energetyczne.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL