Społeczeństwo

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: 132 tys. odbiorców bez prądu

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Setki połamanych drzew i uszkodzone linie energetyczne to skutki silnego wiatru i opadów śniegu. Od wtorku w całym kraju strażacy interweniowali blisko 540 razy - poinformowała straż pożarna. Ponad 132 tys. odbiorców nie ma prądu - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Jak powiedział w środę rano PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak, najwięcej pracy strażacy mają w województwach na południu kraju: na Śląsku, w Małopolsce, na Opolszczyźnie, a także w woj. świętokrzyskim i łódzkim.

- Tylko wczoraj w całym kraju było 280 interwencji związanych z opadami śniegu i silnym wiatrem. Dziś jest ich już prawie 260. Interwencje dotyczą setek połamanych i powalonych drzew lub ich konarów, które tarasują drogi i chodniki - powiedział Frątczak.

Podkreślił, że na szczęście nie doszło do wypadków śmiertelnych i nikt nie został poszkodowany. W miejscowości Rzędowice w powiecie Miechowskim w Małopolsce pod ciężarem śniegu częściowo zawalił się dach budynku gospodarczego.

Jak poinformowała PAP Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, bez prądu pozostaje ponad 132 tys. odbiorców, w tym najwięcej - ok. 70 tys. - na Śląsku i ok. 51 tys. w woj. łódzkim. Awarie są na bieżąco usuwane przez służby energetyczne.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL