Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Korea Płn.: Alkohol, który nie wywołuje kaca

Alkohol nie wywołujšcy kaca? W ojczyŸnie Kim Dzong Una to możliwe
AFP/KCNA
Północnokoreańskie władze twierdzš, że jedna ze stołecznych firm wyprodukowała napój alkoholowy, który dzięki specjalnej kombinacji składników nie wywołuje kaca - podał we wtorek portal NK News, specjalizujšcy się w wiadomoœciach z Korei Północnej.

Portal powołuje się na północnokoreański tygodnik "Pyongyang Times", jedyne anglojęzyczne czasopismo w kraju i pisze, że firmie spożywczej Taedonggang, z siedzibš w stolicy, "po wielu latach badań" udało się dokonać destylacji napoju.

Według tygodnika sekretem likieru o nazwie Licor Koryo jest dodanie żeń-szenia wysokiej jakoœci oraz wykorzystanie prażonego, kleistego ryżu zamiast cukru. W artykule napisano, że eksperci i konsumenci bardzo doceniajš miksturę z północnokoreańskiego, szeœcioletniego żeń-szenia i prażonego ryżu, "gdyż jest delikatna i nie wywołuje kaca". Jednak eksperci, z którymi rozmawiał portal NK News, wštpiš, czy produkt faktycznie ma takie właœciwoœci.

Korea Północna oraz jej południowy sšsiad od wieków przypisujš żeń-szeniowi właœciwoœci medyczne, a najbardziej cenione sš gatunki roœliny uprawiane w okolicach miasta Kesong, na północ od granicy między krajami.

Zobacz także:

Kampania PiS w Europarlamencie

 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL