Korea Płn.: Alkohol, który nie wywołuje kaca

aktualizacja: 19.01.2016, 08:56
Alkohol nie wywołujący kaca? W ojczyźnie Kim Dzong Una to możliwe
Alkohol nie wywołujący kaca? W ojczyźnie Kim Dzong Una to możliwe
Foto: AFP/KCNA

Północnokoreańskie władze twierdzą, że jedna ze stołecznych firm wyprodukowała napój alkoholowy, który dzięki specjalnej kombinacji składników nie wywołuje kaca - podał we wtorek portal NK News, specjalizujący się w wiadomościach z Korei Północnej.

REDAKCJA POLECA
21.01.2016
Były ambasador USA chwali Kim Dzong Una
21.01.2016
Proces za śledzenie Korei Płn. na Twitterze
20.01.2016
Kac będzie zawsze
16.01.2016
Korea Północna bombarduje Południe ulotkami
11.01.2016
Seul ukarał Koreę Północną za próbę atomową
11.01.2016
Koreańska wojna na decybele
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

Portal powołuje się na północnokoreański tygodnik "Pyongyang Times", jedyne anglojęzyczne czasopismo w kraju i pisze, że firmie spożywczej Taedonggang, z siedzibą w stolicy, "po wielu latach badań" udało się dokonać destylacji napoju.

Według tygodnika sekretem likieru o nazwie Licor Koryo jest dodanie żeń-szenia wysokiej jakości oraz wykorzystanie prażonego, kleistego ryżu zamiast cukru. W artykule napisano, że eksperci i konsumenci bardzo doceniają miksturę z północnokoreańskiego, sześcioletniego żeń-szenia i prażonego ryżu, "gdyż jest delikatna i nie wywołuje kaca". Jednak eksperci, z którymi rozmawiał portal NK News, wątpią, czy produkt faktycznie ma takie właściwości.

Korea Północna oraz jej południowy sąsiad od wieków przypisują żeń-szeniowi właściwości medyczne, a najbardziej cenione są gatunki rośliny uprawiane w okolicach miasta Kesong, na północ od granicy między krajami.

Zobacz także:

Kampania PiS w Europarlamencie

 

POLECAMY

KOMENTARZE