Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Zwolniony po przesłuchaniu

Władysław Frasyniuk
Fotorzepa, Bartek Sadowski
Dziœ o godz. 6.10 policja zatrzymała byłego opozycjonistę Władysława Frasyniuka. Po przesłuchaniu w podwrocławskiej Oleœnicy Frasyniuk został zwolniony.

O zatrzymaniu Frasyniuka poinformowała na Facebooku jego żona, Magda Dobrzańska-Frasyniuk.

Film z zatrzymania Frasyniuka zamieœcił na Twitterze Ryszard Petru.

Władysław #Frasyniuk w kajdankach - smutny symbol reżimu Kaczyńskiego. pic.twitter.com/cwuc8zKTlH

— Ryszard Petru (@RyszardPetru) 14 lutego 2018

Po godzinie 8 Dobrzańska-Frasyniuk poinformowała, że Władysław Frasyniuk został zwolniony po przesłuchaniu w podwrocławskiej Oleœnicy. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalnoœci cielesnej dwóch policjantów na służbie.

Już przed swoim domem, po zwolnieniu, pytany o powody niestawiania się na przesłuchania, Frasyniuk tłumaczył: - Z władzš opresyjnš się nie dyskutuje i nic się jej nie ułatwia. Władzę opresyjnš się zwalcza - mówił. -

Frasyniuk jest zdania, że wszyscy zatrzymujšcy go policjanci odczuwali dyskomfort, że dzięki mediom elektronicznym opinia publiczna będzie mogła poznać ich twarze. - - Oni majš poczucie, że uczestniczš w teatrzyku, majš œwiadomoœć, że zapisujš się w historii, a papiery zostanš. Żeby nie było cienia wštpliwoœci - gdy wychodziłem, policjanci powiedzieli: było nam miło, że mogliœmy pana poznać.

Dziœ o 6 rano Frasyniuk został zatrzymany w swoim domu i wyprowadzony w kajdankach. Dobrzańska-Frasyniuk relacjonowała w TVN24, że jej męża wyprowadziło czterech policjantów, w tym jeden z kamerš. Operator kamery był zamaskowany.

Jego zatrzymanie ma zwišzek z niestawianiem się w prokuraturze, gdzie Frasyniuk miał być przesłuchany w sprawie naruszenia nietykalnoœci cielesnej policjanta podczas jednej z kontrmiesięcznic smoleńskich, w czerwcu ubiegłego roku..

Władysław Frasyniuk odmawiał stawienia się w prokuraturze tłumaczšc, że w Polsce przestało istnieć państwo prawa.

Jak poinformował obrońca opozycjonisty, mec. Piotr Schramm, żonie Frasyniuka nie powiedziano, gdzie zatrzymany zostanie przewieziony. Ten fakt został przez mecenasa uznany za bardzo istotny, zwłaszcza że Frasyniuk ma prawo do tego, aby podczas wykonywanych czynnoœci był przy nim obecny adwokat.

Frasyniuk był wczeœniej wzywany na przesłuchania przez prokuraturę warszawskš.

 

 

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL