Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Łódź: Pijany policjant postrzelił mężczyznę. Podejrzewał żonę o zdradę

Fotorzepa, Piotr Nowak
Jedna osoba została ranna w strzelaninie z udziałem nietrzeŸwego policjanta, do której doszło w pištek wieczorem w Łodzi. 21-letni funkcjonariusz po kłótni domowej użył broni służbowej, z której wystrzelił 31 kul. Trzy z nich trafiły znajomego żony.

Życiu postrzelonego nie zagraża niebezpieczeństwo. Œledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa ŁódŸ-Bałuty.

"Do zdarzenia doszło w pištek wieczorem na osiedlu domków jednorodzinnych na łódzkich Bałutach. Zatrzymany został 21-letni funkcjonariusz policji, który w chwili zatrzymania po strzelaninie miał 2,5-promila alkoholu w organizmie. Wszystko wskazuje na to, że przyczynš jego zachowania był konflikt rodzinny i podejrzenie zdrady" – powiedział PAP rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Jak relacjonował, między małżonkami doszło do awantury domowej, w czasie której nawišzano połšczenie telefoniczne ze znajomym żony, który słyszšc krzyki postanowił przyjechać na miejsce.

"Przed domem doszło do utarczek słownych między mężczyznami. Następnie policjant użył broni służbowej, z której wystrzelił 31 kul z dwóch magazynków. Trzy z nich trafiły pokrzywdzonego w nogi. Miał dużo szczęœcia, bo po przewiezieniu do szpitala jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" – tłumaczył prok. Kopania.

W wyniku strzelaniny uszkodzona została brama posesji i dwa samochody.

Œledczy przesłuchali już pokrzywdzonego. Przesłuchanie policjanta będzie możliwe po wytrzeŸwieniu. Decyzje, co do zarzutów jeszcze nie zostały podjęte.

21-letni funkcjonariusz jest policjantem Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Jak powiedziała PAP st. asp. Aneta Sobieraj z biura prasowego łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji, komendant natychmiast wszczšł procedurę wydalenia funkcjonariusza ze służby.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL