Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Wrocław: Wymiana ognia między policjš a gangsterami. Zginęły dwie osoby

AdobeStock
Jeden policjant zginšł, a trzech zostało rannych w efekcie wymiany ognia z przestępcami próbujšcymi włamać się do bankomatu w miejscowoœci Wisznia Mała pod Wrocławiem. W strzelaninie zginšł też napastnik, drugi z bandytów został zatrzymany.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło około północy z soboty na niedzielę w miejscowoœci Wisznia Mała w powiecie trzebnickim. "Policjanci, którzy podjęli działania zwišzane z zatrzymaniem sprawców włamania do bankomatu na goršcym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów" - przekazał PAP rzecznik dolnoœlšskiej policji Paweł Petrykowski.

"Przykra informacja. Podczas zatrzymania na goršcym uczynku podejrzanych o włamania do bankomatu sprawca otworzył ogień z broni maszynowej w kierunku policjantów, którzy w obronie własnej oddali strzały. Niestety jeden z policjantów zginšł, a 3 jest rannych" - podała policja na Twitterze.

Policjanci odpowiedzieli strzałami. Podczas wymiany ognia zginšł jeden z funkcjonariuszy oraz przestępca, który zaczšł strzelać do policjantów. Trzech innych policjantów zostało rannych. "Zostali oni przewiezieni do szpitala. Na szczęœcie w ich przypadku obrażenia nie zagrażajš życiu" - podał Petrykowski.

Drugi z sprawców napadu został zatrzymany przez policję.

Petrykowski poinformował, że rodzina tragicznie zmarłego policjanta została objęta pomocš psychologicznš.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL