Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Gdynia: Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny na komisariacie policji

Fotolia
Prokuratura i policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych wyjaœniajš okolicznoœci œmierci mężczyzny, do której doszło w œrodę na komisariacie w Gdyni. Mężczyzna trafił tam na badanie trzeŸwoœci. Zmarł w toalecie. Według nieoficjalnych Ÿródeł, popełnił samobójstwo.

Jak poinformował PAP rzecznik gdyńskiej policji podkom. Krzysztof Kuœmierczyk, w œrodę dyżurny komisariatu policji w Gdyni Redłowie otrzymał informację, że w jednym z zakładów pracy na terenie tej dzielnicy może przebywać pracownik będšcy pod wpływem alkoholu. Na miejsce udał się patrol. Policjanci przewieŸli 54-letniego mężczyznę do komisariatu, by przeprowadzić badanie trzeŸwoœci 

Kuœmierczyk wyjaœnił, że niedługo po przybyciu do komisariatu mężczyzna poprosił o możliwoœć skorzystania z toalety. Wraz z nim udał się tam jeden z policjantów: czekał przed kabinš. "Po pewnej chwili, gdy w kabinie nastała cisza, policjant zapukał do drzwi, pytał, czy wszystko jest w porzšdku, nie usłyszał jednak odpowiedzi" – powiedział Kuœmierczyk dodajšc, że w tej sytuacji wezwani na miejsce koledzy funkcjonariusza wyważyli drzwi do toalety, gdzie znaleŸli nieprzytomnego mężczyznę. 

Jak powiedział rzecznik, że policjanci "udzielili mężczyŸnie pierwszej pomocy", wezwali też pogotowie ratunkowe, którego pracownicy kontynuowali czynnoœci podjęte przez funkcjonariuszy. "Niestety, mężczyzny nie udało się uratować, zmarł" – powiedział Kuœmierczyk dodajšc, że na miejsce wezwano prokuratora, który będzie wyjaœniał okolicznoœci zdarzenia. Do komisariatu przybyli też policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych i wydziału kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 

"Także komendant miejski policji w Gdyni polecił wszczšć czynnoœci, w ramach których ma zostać wyjaœnione, czy wszystkie czynnoœci podejmowane w tej sprawie były przeprowadzone w sposób prawidłowy" – poinformował Kuœmierczyk

Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, w Ÿródłach badajšcych sprawę, mężczyzna powiesił się. 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL