Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Łódź: Komendant policji zwolniony po ustawce na A1

Fotorzepa, Piotr Nowak
Zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego policji ds. prewencji insp. Dariusz Walichnowski został odwołany ze stanowiska - poinformowała PAP w czwartek KWP ŁódŸ. Sprawa ma zwišzek z "ustawkš" kibiców na autostradzie A1.

W czwartek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński spotkał się z komendantem głównym policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem oraz komendantem wojewódzkim policji w Łodzi insp. Andrzejem Łapińskim.

Podczas spotkania omówiono m.in. konfrontację grup kibiców Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrze, które zmierzały autostradš A1 na mecze swoich drużyn do Stargardu oraz Gdańska. Kibice ze Stalowej Woli jadšcy dwoma autokarami wjechali na MOP w Krzyżanowie, gdzie pojawiło się szeœć autokarów kibiców z Zabrza.

Według łódzkiej policji, działanie funkcjonariuszy na miejscu "zapobiegło eskalacji agresywnych zachowań pseudokibiców obu drużyn". Negatywnie oceniono to, że w ogóle konfrontację im umożliwiono.

"W zwišzku z tym Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wystšpił z wnioskiem do Komendanta Głównego Policji o odwołanie ze stanowiska insp. Dariusza Walichnowskiego - Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji. Odpowiadał on za prawidłowe rozplanowanie działań Policji i nadzór nad realizacjš zabezpieczenia. Komendant Główny Policji przychylił się do tego wniosku" - poinformowała KWP ŁódŸ w oœwiadczeniu.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL