Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

Czeczeni zaatakowali funkcjonariuszy SG

Fotorzepa, Piotr Guzik
Kilku mężczyzn w strzeżonym Oœrodku Straży Granicznej dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej zaatakowało funkcjonariuszy, którzy wyprowadzali z oœrodka trzy osoby w celu ich deportacji. Użyto gazu łzawišcego i kajdanek. MężczyŸni zostali umieszczeni w izolatce - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

Do incydentu doszło w czwartek około godziny 3 w nocy gdy funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli realizację decyzji o zobowišzaniu do powrotu trzyosobowej grupy cudzoziemców. Deportacja odbyła się tego samego dnia przed południem z Lotniska Chopina w Warszawie.

- Kilka osób przebywajšcych w oœrodku utrudniało funkcjonariuszom wykonywanie czynnoœci, próbujšc uniemożliwić im wyprowadzenie cudzoziemców z oœrodka. Trzech mężczyzn, obywateli Rosji narodowoœci czeczeńskiej, zachowywało się szczególnie agresywnie. Nie tylko grozili funkcjonariuszom, ale również dopuœcili się wobec nich czynnej napaœci - podała Straż Graniczna.

Jak poinformowano, po kilkukrotnym i bezskutecznym przywoływaniu do porzšdku, użyto œrodków przymusu bezpoœredniego, tj. gazu łzawišcego i kajdanek. "Agresywni mężczyŸni zostali umieszczeni w izolatce" - poinformowała Straż Graniczna.

Do oœrodka została wezwana karetka pogotowia. Zespół ratownictwa medycznego udzielił cudzoziemcom niezbędnej pomocy, oceniajšc, że nie wymagajš hospitalizacji.

Decyzja o zobowišzaniu do powrotu trzyosobowej grupy cudzoziemców została zrealizowana.

Straż Graniczna podkreœliła, że na terenie oœrodka nie jest prowadzona żadna akcja protestacyjna. Poinformowano, że "prowadzone sš czynnoœci zmierzajšce do postawienia obywatelom Rosji zarzutu czynnej napaœci na funkcjonariuszy realizujšcych czynnoœci służbowe".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL