Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służba zdrowia

Kukiz: Poziom PKB przeznaczony na służbę zdrowia to skandal

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Poziom PKB przeznaczony na służbę zdrowia to skandal – ocenił lider Kukiz' 15 Paweł Kukiz. Według niego do protestu lekarzy rezydentów powinni dołšczyć przedstawiciele innych zawodów medycznych.

Lider Kukiz'15 był pytany w czwartek o to, co powiedziałby protestujšcym lekarzom, którzy od 11 dni prowadzš protest głodowy, domagajšc się od rzšdu zwiększenia do ponad 6 proc. nakładu PKB na służbę zdrowia. - Paweł Kukiz, do niedawna pacjent, powiedziałby lekarzom-rezydentom, że trzyma za nich bardzo mocno kciuki; że zgadza się z lekarzami, że poziom PKB przeznaczony na służbę zdrowia to jest skandal – powiedział w Radiu Plus.

Jak mówił, obecni rzšdzšcy "doskonale zdajš sobie sprawę, że reforma (służby zdrowia) powinna być rozcišgnięta na co najmniej dziesięć lat i że żadna opcja polityczna nie ma zamiaru takiej reformy robić, ponieważ dba o swój elektorat i łata doraŸnie dziury".

Dlatego zwrócił się do protestujšcych lekarzy z propozycjš. - Chce powiedzieć lekarzom-rezydentom: skrzyknijcie się, wezwiecie wszystkie zawody medyczne i nie róbcie tylko wycinkowego protestu, bo skończy się jak z pielęgniarkami, rzucš wam ochłap i zostawiš służbę zdrowia w takim stanie, w jakim ona jest – mówił.

Jak dodał, lekarze "powinni zażšdać napisania wspólnej (...) ustawy o pacjencie". - To byłaby ustawa o służbie zdrowie - powiedział Kukiz i podkreœlił, że lekarze muszš "dbać o swojš godnoœć".

Pytany o to, czy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, powinien podać się do dymisji, Kukiz powiedział, że "postać ministra zdrowia jest jak Gowin". - To koniunkturalista - ocenił. 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL