Siatk闚ka

Mistrzostwa Europy siatkarzy: W這chy - Belgia 3:0 (25:21, 25:11, 25:23)

PAP, Andrzej Grygiel
Belgia pokona豉 w Katowicach W這chy 3:0 (25:21, 25:11, 25:23) w meczu 獞ier熠ina這wym mistrzostw Europy siatkarzy.

Belgowie z kompletem zwyci瘰tw wygrali w Spodku grup D. Br頊owi medalici poprzednich ME W這si w swojej grupie, graj鉍ej w Szczecinie, byli drudzy za Niemcami i musieli w Katowicach zmierzy si w bara簑 z ekip Turcji, kt鏎 pokonali 3:0. We wrzeniu 2014 obecny szkoleniowiec Belgii Vital Heynen prowadz鉍 Niemc闚 doprowadzi ich do sensacyjnego br頊owego medalu.

- Kiedy po losowaniu okaza這 si, 瞠 zagramy w Katowicach, by貫m szczliwy. Bo mam st鉅 wietne wspomnienia. Zrobilimy tu trzy lata temu co wspania貫go. Wypada這by zn闚 postara si o niespodziank - powiedzia PAP przed turniejem Belg, kt鏎y start przygotowa do ME wyznaczy na 7 sierpnia.

W dniu wolnym po fazie grupowej, kiedy inne zespo造 trenowa造 zabra swoich podopiecznych do parku wodnego w Rudzie l零kiej.

Pierwszy set 獞ier熠ina逝 by wyr闚nany do stanu 16:16. Potem W這si musieli goni wynik, ale na przeszkodzie stan像 m.in. dobry blok rywali.

W drugiej czci odjazd zespo逝 belgijskiego by wczeniejszy i bardziej widowiskowy. Pozwolili rywalom ugra zaledwie 11 punkt闚. W這si, mimo zmian, byli bezradni. A umiechni璚i przeciwnicy zach璚ali kibic闚 do oklask闚.

Po 10 minutowej przerwie W這si nadal byli w defensywie. Zdo豉li doprowadzi do remisu 20:20, odrabiaj鉍 trzypunktow strat (16:19), ale w ko鎍闚ce zepsuli trzy zagrywki, co sko鎍zy這 si pora磬.

W這si przyjechali na mistrzostwa bez dw鏂h bardzo wa積ych zawodnik闚 Iwana Zajcewa i Osmany Juantoreny. Do czo這wej czw鏎ki nie zdo豉li awansowa. To by ostatni mecz w katowickim Spodku. Mia najwy窺z frekwencj - 5900. P馧fina造 i spotkania o medale rozegrane zostan w sobot i niedziel w Krakowie.