Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Siatkówka

ME siatkarzy: Serbia - Bułgaria 3:0 (25:21, 25:22, 28:26)

PAP, Jacek Bedarczyk
Siatkarze Serbii wygrali z Bułgarami 3:0 (25:21, 25:22, 28:26) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. O wejœcie do finału powalczš w sobotę w Krakowie z bršzowymi medalistami globalnego czempionatu Niemcami.

W pierwszym ćwierćfinale rozgrywanym w Tauron Arenie w Krakowie Rosjanie pokonali Słoweńców 3:0. Z kolei w Katowicach Niemcy okazali się lepsi od Czechów 3:1, a Belgowie od Włochów 3:0.

Serbowie, którzy w meczu otwarcia imprezy wygrali na PGE Narodowym w Warszawie z Polskš 3:0, od samego poczštku prezentowali się lepiej. Mieli też jeden dzień więcej odpoczynku, co mogło mieć znaczenie. Bułgarzy w œrodę musieli wystšpić w barażu i okazali się w nim lepsi od Finów 3:1.

W pierwszym secie ekipa Nikoli Grbica bardzo szybko wyszła na prowadzenie i imponowała przede wszystkim w ataku. Znakomicie prezentował się Drazen Luburic i Serbowie wygrali do 21.

Bardziej wyrównana była druga partia, w której Bułgarzy prowadzili już czteroma punktami, ale potem się pogubili. Wprawdzie straszył w ataku Cwetan Sokołow, ale on jeden nie był w stanie pocišgnšć gry przeciwko dobrze dysponowanym rywalom. Ostatecznie set zakończył się 25:22 dla Serbów.

Gdy wydawało się, że zwycięstwo majš niemal pewne, Bułgarzy w trzecim secie się odrodzili. Mieli nawet piłki setowe, prowadzili 24:22 i nie wykorzystali tej sytuacji. Uros Kovacevic wzišł na siebie odpowiedzialnoœć i skończył kilka ważnych piłek. A końcówka znowu należała do Serbów, którzy wygrali 28:26.

W walce o finał w sobotę zmierzš się z Niemcami. Polacy udział w turnieju zakończyli w œrodę po porażce w barażu o ćwierćfinał ze Słoweniš 0:3 i zostali sklasyfikowani na 10. pozycji.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL