Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Siatkówka

Memoriał Wagnera. Polska - Kanada 3:0

PAP
W swoim drugim meczu rozgrywanego w Krakowie siatkarskiego XV Memoriału Jerzego Huberta Wagnera Polska pokonała Kanadę 3:0 (36:34, 25:20, 26:24). W póŸniejszym sobotnim spotkaniu, które rozpocznie się o godzinie 18, Rosja zmierzy się z Francjš.

Polska: Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak i Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Popiwczak (libero), Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Rafał Buszek.

Kanada: Tyker Sanders, Steven Marshall, Nicholas Hoag, Sharone Evans Vernon, Daniel Jansen Vandoorn, Lucas van Berkel i Blair Bann (libero) oraz Brett Walsh, Duquettie Bryan, Bradley Gunter, Arthur Szwarc.

W pištek Polacy przegrali 2:3 z Francji, natomiast Kanadyjczycy - prowadzeni przez byłego trenera biało-czerwonych Stephane’a Antigę - ulegli Rosji 1:3.

Memoriał Wagnera, który jest ostatnim sprawdzianem formy przed zaczynajšcymi się 24 sierpnia w Polsce mistrzostwami Europy, zostanie zakończony w niedzielę.

W porównaniu z sobotnim meczem z Francjš trener polskiej reprezentacji Ferdinando De Giorgi dokonał jednej zmiany w składzie. Œrodkowego Łukasza Wiœniewskiego zastšpił Bartłomiej Lemański.

Biało-czerwoni zaczęli w dobrym stylu i szybko objęli prowadzenie 7:2, a potem 8:3. Po przerwie technicznej Kanadyjczycy zabrali się na odrabianie strat i na drugš schodzi przegrywajšc już tylko jednym punktem – 15:16. Od tego momentu trwała zacięta walka „punkt za punkt”. Set trwał aż 39 minut, a zakończył go skutecznym atakiem Dawid Konarski, który w tej partii zdobył dla biało-czerwonych dziesięć punktów i atakował na 69-procentowej skutecznoœci.

Drugiego seta lepiej zaczęli Kanadyjczycy, obejmujšc prowadzenie 6:2. Polacy jednak systematycznie odrabiali straty, a po dwóch blokach Konarskiego wyszli na prowadzenie 20:18. Trzy kolejne akcje przyniosły biało-czerwonym trzy punkty i tej przewagi już nie roztrwonili. W trzeciej partii znowu poczštkowo lepiej radzili sobie Kanadyjczycy. Polacy pierwsze prowadzenie 13:12 objęli po autowym ataku Bicolasa Hoaga. W końcówce było już 24:21 dla biało-czerwonych, rywale obronili jednak trzy setbole, ale po czwartym Michał Kubiak mocnym atakiem zakończył ten mecz.

Pierwszy turniej pamięci legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. PóŸniej siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. Szeœciokrotnie zwyciężyli Polacy, dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie majš w dorobku zespoły Niemiec, Włoch, Brazylii i ostatnio Bułgarii. Przed rokiem impreza odbyła się także w Krakowie.

ródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL