Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Siatkówka

Memoriał Wagnera: Francja - Rosja 3:2

PAP
Siatkarze reprezentacji Francji pokonali w Krakowie Rosjan 3:2 (21:25, 25:18, 21:25, 25:18, 15:10) w meczu XV Memoriału Jerzego Huberta Wagnera Polska. Wczeœniej w sobotę Polacy pokonali Kanadyjczyków 3:0.

W niedzielę, ostatniego dnia turnieju, drużyna spod znaku Klonowego Liœcia zmierzy się z niepokonanymi jak na razie w Krakowie "Trójkolorowymi", a w ostatnim pojedynku imprezy biało-czerwoni spotkajš się ze "Sbornš".

W pištek gospodarze przegrali z Francuzami 2:3, a Kanadyjczycy - prowadzeni przez byłego trenera biało-czerwonych Stephane’a Antigę - ulegli Rosji 1:3.

Memoriał Wagnera jest ostatnim sprawdzianem formy przed zaczynajšcymi się 24 sierpnia w Polsce mistrzostwami Europy, w których tytułu bronić będš "Trójkolorowi".

Pierwszy turniej pamięci legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. PóŸniej siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. Szeœciokrotnie zwyciężyli Polacy, dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie majš w dorobku zespoły Niemiec, Włoch, Brazylii i ostatnio Bułgarii. Przed rokiem impreza odbyła się także w Krakowie.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL