Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Siatkówka

Brazylijskie siatkarki po raz dwunasty zwyciężają w cyklu World Grand Prix

fotolia.com
Siatkarki Brazylii po raz dwunasty w historii zwyciężyły w cyklu World Grand Prix. W chińskim Nankinie w finale pokonały Włoszki 3:2. Po brązowe medale sięgnęły Serbki po zwycięstwie nad gospodyniami turnieju finałowego 3:1.

Reprezentacja "canarinhos" to specjalistki od wygrywania World Grand Prix, w Chinach triumfowały po raz 12. w imprezie rozgrywanej od 1993 roku. Drugie w klasyfikacji cyklu są Amerykanki, który zwyciężały sześciokrotnie. Włoszki, które w finale nie sprostały Brazylii, nigdy jeszcze nie wygrały tego cyklu. W niedzielę po raz trzeci w historii zajęły drugie miejsce.

Finałowe spotkanie było dość zacięte. Jedynie w decydującej partii zabrakło emocji, bowiem przy stanie 3:3 podopieczne Ze Roberto zdobyły sześć punktów z rzędu i takiej zaliczki nie mogły już roztrwonić. Włoszkom nie pomogła fenomenalna skuteczność Paoli Egonu, która zanotowała 29 punktów na koncie. W brazylijskiej reprezentacji prym wiodły Natalia i Tandara, które zdobyły po 22 punkty.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna World Grand Prix po raz ostatni odbyła się w tej formule. W przyszłym roku te rozgrywki ma zastąpić Liga Światowa, w której wzięłoby udział 16 uczestników, w tym Polska. Biało-czerwone przed tygodniem wygrały drugą dywizję WGP.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL