Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Siatkówka

Kurek po Belgii: Łatwiej już nie będzie

PAP,Darek Delmanowicz
- Awansowaliœmy do półfinału, a tam czeka nas prawdziwa walka. Mecz z Belgami musieliœmy wygrać i fajnie, że udało się w trzech setach - mówił po zwycięstwie polskich siatkarzy z Belgiš 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio Bartosz Kurek.

- Belgowie nie wykorzystali swoich szans w drugim secie, a w końcówce popełnili dwa błędy i dzięki temu zwyciężyliœmy. Zagraliœmy lepiej i dzięki temu może nabraliœmy trochę pewnoœci siebie. Jednak wszystko sprowadza się do sobotniego półfinału. Łatwiejszych meczów niż czwartkowy w tym turnieju już nie będzie. Może te zawody nie stojš na wysokim poziomie sportowym, ale za to ładunek emocjonalny jest bardzo wysoki. Wszyscy wiedzš jaka jest stawka - mówił gwiazdor polskiej reprezentacji.

Z kolei Mateusz Mika podkreœlił, że Polacy zrobili pierwszy krok w stronę igrzysk w Rio de Janeiro. - Wygraliœmy dwa spotkania, jesteœmy w półfinale. Jutro mecz o pierwsze miejsce w grupie i będziemy chcieli ominšć Francuzów, którzy grajš naprawdę bardzo dobrze. Proszę się nie martwić. Z moim zdrowiem jest wszystko ok. Nie zagrałem, bo takie były założenia taktyczne. Jestem gotowy do gry i w każdym momencie mogę wejœć - mówił przyjmujšcy.

Mateusz Bieniek wskazywał z kolei na błędy popełnione przez Polaków w drugim secie. - Rzadko przy takiej liczbie (błędów - red.) wygrywa się sety, a nam się udało. Na szczęœcie wyszliœmy z tych tarapatów, bo nie wiadomo, jakby się to potoczyło, gdybyœmy przegrali seta. Teraz mecz z Niemcami, którzy też majš już awans. To od trenerów będzie zależeć w jakim składzie zagramy i czy dadzš odpoczšć podstawowym zawodnikom, czy wyjdziemy w najmocniejszym składzie - podkreœlił.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL