Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sędziowie i sšdy

Justyn Piskorski - nowy sędzia TK

Justyn Piskorski
Jakub Kamiński/PAP
Prezydent Andrzej Duda odebrał w poniedziałek œlubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego, który został wybrany w miejsce zmarłego w lipcu br. sędziego Lecha Morawskiego.

"Bardzo się cieszę, że jako prezydent Rzeczpospolitej mogłem odebrać to œlubowanie sędziowskie od kolejnego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który przystępuje do pracy w tym niezwykle ważnym organie władzy sšdowniczej" - powiedział podczas uroczystoœci prezydent.

Dodał, że Piskorski ma "niezwykle ciekawš prawniczš przygodę swojego życia". "Poczynajšc od Uniwersytetu w Bonn (...), poprzez aplikację prokuratorskš, poprzez pracę naukowš w Poznaniu i specjalizację z zakresie prawa karnego, w tym w aspekcie międzynarodowym i prawno-porównawczym (...), to na pewno jest wiedza niezwykle rozległa i przydatna" - zaznaczył Andrzej Duda.

"Cieszę się że przychodzi specjalista, który ma rozeznanie w tej materii"- podkreœlił.

Uroczystoœć odbyła się w Pałacu Prezydenckim bez udziału mediów. Transmisję udostępniono na stronie prezydent.pl. W uroczystoœci wzięli udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, I prezes SN Małgorzata Gersdorf oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

W pištek Sejm wybrał Justyna Piskorskiego, kandydata PiS, na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Piskorskiego wybrano w miejsce zmarłego w lipcu br. sędziego Lecha Morawskiego.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL