Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sędziowie i sšdy

TK: zapowiadana publikacja "Newsweeka" zawiera nieprawdziwe informacje

newsweek.pl/Fotorzepa, Jerzy Dudek
Biuro Trybunału Konstytucyjnego oœwiadcza, że zapowiadany na stronie newsweek.pl artykuł "Tajna wizyta sędziów Trybunału Konstytucyjnego w siedzibie PiS" redaktorów Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieœli, zawiera nieprawdziwe informacje i jest próbš zdyskredytowania TK.

"Trybunał Konstytucyjny oœwiadcza, że zapowiadana na stronie internetowej newsweek.pl publikacja redaktorów Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieœli zawiera nieprawdziwe informacje i nieuprawnione interpretacje. Stanowi próbę zdyskredytowania Trybunału Konstytucyjnego" - oœwiadczyło Biuro Trybunału Konstytucyjnego w przesłanym PAP w niedzielę komunikacie.

Strona internetowa newsweek.pl zapowiada artykuł nt. TK, który ukaże się w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Jak napisali dziennikarze tygodnika, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska i Mariusz Muszyński w 2016 r. goœcili w głównej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej; w tym czasie Trybunałem kierował jeszcze Andrzej Rzepliński, ale Przyłębska była już dopuszczona do orzekania. Według autorów publikacji "sędziowie TK nie tylko goœcili w biurze partii rzšdzšcej, ale też przyjmowali jej polityków w gmachu swojego urzędu".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL